Polícia uzavrela vyšetrovanie ďalších vrážd, ktoré pripisuje Kýblovi. Číslo vás možno šokuje

Róbert Lališ, prezývaný Kýbel a za ním Ivan Cupper, prezývaný Vincko.
Zdroj: TASR

Počtom vrážd, ktoré Robertovi Lališovi pripisujú, sa približuje k bývalému bosovi horehronskej skupiny Mikulášovi Černákovi.

O život mal pripraviť minimálne dve desiatky ľudí. Šéfovi mafiánskej skupiny sýkorovcov okrem vrážd, za ktoré dostal trikrát doživotie, pripisujú aj iné a nie je ich málo.

Policajti hlásia, že uzavreli vyšetrovania ďalších ôsmich mafiánskych popráv ale aj pokusov, v ktorých mal mať Róbert Lališ prsty. Ani tu sa ale zoznam zločinov nekončí.

Na čele gangu sýkorovcov mal stáť roky Robert Lališ alias Kýbel. A práve on podľa policajtov vydával pokyny na krvavé popravy. Lališ ale vinu odmieta. Za 6 vrážd a ďalšie činy ho 3-krát odsúdili na doživotie - neprávoplatne.

Okrem toho, za čo ho súdia, ho vinia aj z ďalších likvidácií - prevažne konkurentov či nepohodlných. Pripisujú mu usmrtenie bosa košického podsvetia Roberta Holuba a jeho ochrankára. Na tejto vražde vraj spolupracovali s černákovcami. Neskôr mal mať Kýbel prsty v streľbe na reprezentanta v zápasení Maxima Malkartiho - ich konkurenta.

Na konte má podľa policajtov i vraždu bratranca Bélu Bugára. V ten istý rok mali strieľať Kýblovi muži aj po vydavateľovi časopisu Markíza. Bol to ale omyl. Chceli vraj zabiť iných.

Obvinený je i z výbuchu v bratislavskom hoteli z roku 2004. Ivo Ružič, ktorého považujú za člena skupiny takáčovcov, prežil.

Aj vyšetrovanie týchto prípadov už policajti uzavreli.

"Pre uvedené skutky bol na osobu R. L., ako aj ďalšie osoby spolupáchateľov dňa 13.12.2017 vyšetrovateľom Policajného zboru spracovaný návrh na podanie obžaloby, ktorý bol predložený dozorujúcemu prokurátorovi," hovorí
Martin Wäldl, hovorca policajného prezídia.

Podľa našich informácií prokurátor už študuje spisový materiál. O tom, kedy a či ho predloží sudcovi, zatiaľ nerozhodol. Lališ sa však bude brániť a tvrdí, že nič z toho neurobil.

Marek Para, advokát Róberta Lališa však tvrdí, že jeho klient sa naďalej cíti byť nevinný.

Zoznam zločinov, za ktorými mal stáť Kýbel, ale stále nie je konečný. Policajti totiž jemu a ďalším pripisujú vôbec prvý mafiánsky výbuch auta v hlavnom meste z roku 1995. Zahynuli pri ňom bratia Vladimír a Jozef Danišovci - prezývaný Tuti a Papas.

Černákovi mal zase pomôcť pomstiť sa šéfovi diskotéky a jeho ochrankárovi. Vinia ho aj z likvidácie majiteľa esbéesky z Kráľovského Chlmca Júliusa Tótha a najnovšie z prípravy vraždy Sylvie Volzovej.

Spočítané a podčiarknuté, o život mal svojimi rozhodnutiami pripraviť vyše dve desiatky ľudí. Motívy boli rôzne: odstránenie konkurentov ale aj vraždy na objednávku.

Počtom vrážd, ktoré Robertovi Lališovi pripisujú, sa približuje k bývalému bosovi horehronskej skupiny Mikulášovi Černákovi. A toho podaktorí označujú za najmasovejšieho vraha.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kýbel

Dôležité udalosti