Na R1 bolo viacero nehôd, cesty sú už prejazdné: Úradoval mrznúci dážď

Halle Berry
Zdroj: Polícia SR

Hasiči zasahovali po celom Slovensku.

Desiatky hasičov zasahovali od utorkového pri takmer 50 dopravných nehodách po Slovensku. 


Najviac nehôd vzniklo v Trnavskom a Nitrianskom kraji (13 dopravných nehôd v oboch krajoch). V Trnavskom kraji zasahujú hasiči najmä v okresoch Senica, Piešťany a Galanta, v Nitrianskom kraji pomáhajú najmä v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Levice. Informovala hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová.


Vážna situácia na R1

Na R1 pri Zvolene autá stáli až hodinu a pol. V Banskobystrickom kraji padal mrznúci dážď a na cestách sa tvorila poľadovica. Najhoršia situácia bola na cestách v okresoch Banská Bystrica, Zvolen a Žiar nad Hronom a najviac dopravných kolízií bolo na rýchlostnej ceste R1.

Uzatvorená bola rýchlostná cesta R1 v smere od Banskej Bytrice na Nitru, od odbočky na Čaradice po Zlaté Moravce z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody vodičky, ktorá nezvládla riadenie a narazila do zvodidiel a ďalšej škodovej udalosti troch vozidiel.

Zdroj: Polícia SR

Až 37 kolízií pre poľadovicu v Trnavskom kraji

Dopravná situácia v Trnavskom kraji sa začala komplikovať v utorok po pol piatej ráno. Do 13. hodiny evidovala polícia v dôsledku poľadovice podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trnave Martiny Kredatusovej 37 udalostí. Najkritickejšia situácia bola v okresoch Skalica, Senica, Trnava, Piešťany a Hlohovec. Polícia operatívne reaguje na situáciu a kritické úseky hlási cestárom, zároveň apeluje na vodičov, aby jazdili s ohľadom na poveternostné podmienky.

Aktuálne sú zjazdné všetky cesty okrem úseku medzi Trebaticami a Piešťanmi, uzatvoreného v dôsledku dopravnej nehody. O 5.45 h tam došlo ku kolízii medzi autobusom, kamiónom a osobným autom. Vodič na autobuse išiel smerom od obce Trebatice, v smere jazdy dostal v zákrute šmyk, prešiel do protismeru, kde narazil do osobného auta. Vzápätí autobus zachytil zrkadlom aj bok kabíny rumunského ťahača.

"V čase nehody bolo v autobuse približne desať cestujúcich, ktorí sa ale nezranili. Jednorazovo bol ošetrený vodič osobného auta, občan Srbska. Polícia alkohol u vodičov nezistila," informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Vodič autobusu, ktorý nehodu zavinil, neprispôsobil rýchlosť poveternostným podmienkam. Za priestupok v doprave mu policajti uložili na mieste blokovú pokutu v zmysle zákona. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 26.500 eur. 

Dopravná nehoda dvoch autobusov sa stala aj v úseku Ratnovce pri Piešťanoch - Svrbice. Udalosť sa zaobišla bez zranenia a bola riešená ako škodová udalosť.

Pozrite si reportáž zo slovenských ciest:


BRATISLAVA/TASR, zž

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cesty

Dôležité udalosti