Prípad utýraného malamuta je iba špička ľadovca. Ochranári hovoria o rómskej mafii

Rodine z Uzoviec pri Prešove z 11-ročnej sučky Aljašského malamuta zostala len koža.
Zdroj: TV Markíza

Údajne v tom majú namočené prsty aj policajti.

Prípad ukradnutého a brutálne utýraného psa nadobúda nové rozmery. SOS linka pre zvieratá v núdzi dokonca vyzýva na protestný pochod v rómskej osade. Majú podozrenie, že psov kradne mafia, do ktorej sú vraj zapletení aj policajti.

Nina bola domácim miláčikom. Obľúbila si ju najmä ročná Ela. Rodine z Uzoviec pri Prešove z 11-ročnej sučky Aljašského malamuta zostala len koža. Policajti našli zvyšky v osade v Chminianskych Jakubovanoch.

Psie mäso je vraj pre osadníkov pochúťkou. No ako sme sa dozvedeli z malamuta mohli robiť aj psiu masť. Majiteľ má podozrenie, že psov pred usmrtením osadníci rituálne bijú palicami

Podal trestné oznámenie, no doteraz sa mu z polície nikto neozval. Z nájdenej kože mu ešte pred týždňom na stotožnenie psa poslali len fotografiu. Inšpektori SOS linky pre zvieratá v núdzi majú vážne podozrenie.

"Prípad, ktorý vyzeral ako obyčajná sprostá krádež, surové zabitie a utýranie psa, nadobúda nové rozmery. Dozvedáme sa, že na východnom Slovensku šarapatí rómska mafia, ktorá je údajne v spojení s niektorými policajtmi," uviedla Jana Bertová, OZ SOS linka pre zvieratá v núdzi.

Na obecnom úrade v Chminianskych Jakubovanoch nám potvrdili, že policajti si vyžiadali záznam z monitorovacích kamier, ktoré mohli páchateľov zachytiť. Ochranári zatiaľ cez sociálne siete vyzývajú ľudí na protestné zhromaždenie.

Majiteľ psa z ktorého zostala len koža stále verí, že nechutný biznis sa podarí policajtom prekaziť. Ozývajú sa mu ľudia z celého Slovenska, ktorí mu už sľúbenú odmenu za informácie o zlodejoch navýšili na viac než 1 000 eur.PREŠOV/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti