Policajnú naháňačku ukončila streľba: Člen väzenskej stráže sa dal na útek s kilom marihuany

Obvinení prichádzajú na súd.
Zdroj: TV Markíza

V prípade, že mu vinu preukážu, hrozí mu až pätnásťročný trest.

Ďalšia policajná streľba. Banskobystrickí policajti najprv podozrivého prenasledovali, potom postrelili do nohy. Marián (30) viezol totiž v aute bezmála kilogram sušenej marihuany. Navyše, v čase policajnej akcie bol príslušníkom väzenskej stráže.

Pokúšali sa ho zastaviť majákmi, on ale pokračoval v bezohľadnom úniku. Policajti potom auto zablokovali, Marián vystúpil a chcel im ujsť. Nezastavil ho ani varovný výstrel do vzduchu. Postrelili ho preto do stehna.

Muža zrejme sledovali dlhšie, v aute totiž viezol bezmála kilogram marihuany. Mariána podľa našich informácií operovali vo zvolenskej nemocnici.

Krajský vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Sudca už rozhodol, že muža budú vyšetrovať vo väzobnej cele, v prípade, že mu vinu preukážu, hrozí mu až pätnásťročný trest.

Tragický koniec mala podobná policajná naháňačka a následná streľba v lete minulého roka. Vtedy policajti strieľali do unikajúceho auta, ktoré potom havarovalo. Zahynul v ňom 17-ročný Tomáš. Aj tento prípad stále vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra, zatiaľ nikoho neobvinili.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajná naháňačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.