Kauza platinové sitká, ktorú otvorila TV Markíza, sa blíži ku koncu

Sitko - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Trom obžalovaným z čias Radičovej vlády hrozia roky za mrežami.

Jedna z najväčších káuz vlády Ivety Radičovej ide do finále. Pred súd sa v piatok (19. 1.) postavili obvinení v prípade "platinové sitká". Trojici mužov hrozí 15-ročné väzenie.

Mesiac čo mesiac, už viac ako dva roky - dvaja bývalí štátni funkcionári a znalec - vstupujú do  siene bratislavského súdu. Otáčajú sa od objektívov a na novinárske otázky akurát tak opakujú, že sú nevinní.

Prokuratúru ale nepresvedčili. Obžaloba trvá na tom, že muži štátne sitká z vzácneho kovu úmyselne označili za prebytočné. A znalec mal následne cenu sitiek podhodnotiť. Miesto skutočnej ceny takmer tri milióny eur, tak napokon štát dostal menej ako 700-tisíc.

Súd bol pripravený vyniesť verdikt už v minulom roku. Záverečné pojednávanie sa však doposiaľ až trikrát odkladalo. Najprv to bola nahlásená bomba, neskôr údajná choroba jedného z obžalovaných. Ten napokon na súd neprišiel ani v piatok (19. 1.) a súdiť ho už tak budú samostatne.

Každopádne PN-ka na obžalobe nič nezmení. Pre trojicu mužov prokuratúra žiada prísne tresty a splatenie miliónov, o ktoré mali štát pripraviť.

Vyhlásenie rozsudku je naplánované na budúci týždeň na utorok 23. februára.

Téme sa venoval Viktor Serebryakov.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Platinové sitká

Dôležité udalosti