Starosta nechal odpíliť konáre stromov, ich majiteľ to považuje za barbarstvo

Útočník ManUtd Anthony Martial po góle na pôde Burnley.
Zdroj: TV Markíza

Pán Horník podal na starostu trestné oznámenie.

Stromy rastúce v záhrade pána Jozefa Horníka z obce Michal nad Žitavou vraj presahovali na obecný pozemok, ohrozovali elektrické vedenie a zakrývali dopravné značky. Starosta obce Peter Porubský pána Horníka dvakrát vyzval, aby ich do prvého februára sám opílil. Do stanoveného termínu však nepočkal, ale obecným pracovníkom kázal odpíliť konáre už v polovičke januára.

Majiteľ stromov sa v danom termíne nestihol na úrade zastaviť ani dohodnúť, nachádzal sa totiž dlhšie v zahraničí. Obáva sa, že so stromami sa môže rozlúčiť. „Dreviny tohto druhu - tuja východná, sa majú podľa agrotechnických termínov ošetrovať v letných mesiacoch - jún, júl, august, inak im hrozí vyhynutie v dôsledku mrazov," vysvetlil pán Horník.

Za starostom sa vraj chystal, aby sa dohodli na rozumnejšom, podľa možnosti letnom termíne odpílenia konárov. Starosta tvrdí, že nemohol dlhšie čakať. Súril ho vraj vietor a zlé počasie. Konáre sa vraj dotýkali elektrického vedenia a boli tak hrozbou. „Osvetlenie nám už viackrát počas týchto veterných dní vypadáva. A ja ho musím potom v noci chodiť nahadzovať," uviedol starosta.

Konáre podľa starostu zakrývali aj dopravné značky a tak mohli spôsobiť nehodu. Obec ako správca komunikácie je za jej bezpečnosť zodpovedná.

Odborník na dreviny však potvrdil, že stromy v zime naozaj nie je vhodné strihať ani orezávať, lebo tak môžeme narobiť viac škody, než úžitku. Majiteľ stromov podal na starostu trestné oznámenie a škodu, ktorú vyčíslil na 3600 eur, chce vymáhať od neho.


MICHAL NAD ŽITAVOU/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti