Domáce

Prokurátor navrhol tresty pre piťovcov. Koľko hrozí šéfovi?

Archívna snímka.
Zdroj: TASR

Skupina pôsobila v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Ostro sledovaná kauza údajnej zločineckej skupiny piťovci, ktorej podľa prokuratúry šéfoval Juraj O. alias Piťo, dnes dospela do finále - prokurátor viacerým členom skupiny navrhol vysoké tresty.

Až ôsmim obžalovaným, konkrétne Jurajovi O., Matejovi Š., Miroslavovi A., Martinovi P., Petrovi H., Matejovi B., Igorovi D. a Adamovi Š. navrhol uložiť nepodmienečný trest odňatia slobody pri hornej hranici trestnej sadzby so zaradením do väzenia s maximálnym stupňom stráženia. 

Zdroj: TASR

Trestná sadzba za skutky, ktoré im obžaloba pripisuje, je 20 až 25 rokov. O záverečnom návrhu prokurátora informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Druhá skupina ľudí z obžaloby Ladislav A., Peter B., Vladimír M., Jozef Š. a Andrej O. by si podľa žalobcu zaslúžili trest väzenia v strede zákonom stanovenej trestnej sadzby.

Aj ich navrhuje zaradiť do najprísnejšieho stupňa väzenia. Pre Michala B., Miloslava C., Tomáša B. tiež žiada nepodmienečný trest odňatia slobody v strede zákonom stanovenej trestnej sadzby, ale už so zaradením do väzenia s minimálnym stupňom stráženia. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Pre obžalovaného Tomáša K. prokurátor navrhuje nepodmienečný trest odňatia slobody v strede trestnej sadzby vo väzení so stredným stupňom stráženia. Všetkým spomenutým obžalovaným by mal podľa prokurátora súd nariadiť aj prepadnutie majetku.

Jedinou výnimkou je Antonín T., pre ktorého navrhuje prokurátor podmienečný trest v dolnej polovici trestnej sadzby s primeraným určením dĺžky skúšobnej lehoty. Proces teraz pokračuje záverečnými rečami obhajcov a obžalovaných.

Prokurátor pripisuje obžalovaným, že najneskôr v roku 2005 založili skupinu piťovci, resp. v nej pôsobili alebo ju podporovali. Pôsobila v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Šéfom skupiny bol Juraj O. alias Piťo a podľa hierarchie niektorí členovia zabezpečovali peniaze z výpalného, predaja drog, iní zas zbrane či výbušné systémy, ďalší robili ochrankárov.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.