Tragédia, pri ktorej v Atlantiku zahynuli Slováci, stále vyvoláva otázniky

V centre Prahy horí hotel
Zdroj: TV Markíza

Arnoldova kamarátka na pohľad na vyťahovanie trosiek lietadla z hĺbky 4-tisíc metrov, ktorý sledovala v televízii, nikdy nezabudne.

Tragédia, pri ktorej smútilo aj Slovensko. Lietadlo spoločnosti Air France smerujúce z Brazílie do Francúzska sa zrútilo do Atlantiku prvého júna 2009. Na jeho palube boli aj traja Slováci. Napriek tomu, že od nešťastia, uplynuli už roky, nad jeho okolnosťami stále visia otázniky. Výsledky vyšetrovania sa stále menia.

Pri páde lietadla zahynul okrem dvoch mužov z Kozároviec aj Arnold Gergely z Ipeľských Úľan. Spomienky najbližších stále bolia.

„Som stratil človeka, čo som mal rád, aj viacerí ľudia, aj známi, aj priatelia," povedal brat nebohého Viktor Gergely.

Piloti stratili kontrolu nad lietadlom, keď sa dostalo do silnej búrky. Pri páde do vĺn oceána zahynulo všetkých 228 pasažierov. Arnoldova kamarátka na pohľad na vyťahovanie trosiek lietadla z hĺbky 4-tisíc metrov, ktorý sledovala v televízii, nikdy nezabudne.

„Ak to človek vidí v dokumentárnych filmoch, je to jedna vec, ale ak sa to stane niekomu blízkemu, tak nedá sa to zrazu hneď tak pochopiť," uviedla kamarátka nebohého Monika Annusová.

Výsledky vyšetrovanie leteckého nešťastia sa rokmi menili. Kým z predchádzajúceho vyšetrovania vyplynulo, že zlyhala technika, podľa posledných zistení boli na vine piloti, ktorí nedodržali predpisy a stratili kontrolu nad lietadlom.

Letecká spoločnosť však najnovšie výsledky vyšetrovania odmieta a nesúhlasí s vážnymi obvineniami posádky.

Viac v reportáži Karola Mindáka:


IPEĽSKÉ ÚĽANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.