Domáce

Kto zavraždil známu právničku z Bratislavy?

kolesarova.jpg

Polícia je vraj vrahovi na stope.

Ďalšia vražda bez potrestania. Vrah známej právničky Ľubice Kolesárovej stále uniká. Rok po vražde nikoho neobvinili. Ženu ktosi brutálne dobodal na ulici v bratislavskej Karlovej Vsi. Do redakcie sme dostali zápisník, ktorý mal patriť zavraždenej. A figurujú v ňom aj známe mená.


V diári mala zavraždená právnička informácie o stretnutiach, rokovaniach, číslach účtov i dátumy súdnych pojednávaní. A zápisník je plný verejnosti dobre známych mien. Aby sme ale kriminalistom nezmarili vyšetrovanie, rozhodli sme sa ich nezverejniť. Zápisník zavraždenej právničky skončil v rukách vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. 

Podľa našich informácií len pred pár dňami prehľadávali priestory, ktoré si právnička prenajímala. Dovtedy o nich policajti vraj netušili. Mali tam nájsť dokonca jej osobné veci. Polícia zatiaľ vraha nemá, vraj sú mu na stope. "V prípade je vedené trestné konanie vo veci, zatiaľ ale nebola obvinená žiadna konkrétna osoba," povedala hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Ľubicu Kolesárovú dobodal vrah len niekoľko metrov od jej domu. V tele mala viac ako 20 bodných rán. Zraneniam podľahla 11 hodín po napadnutí. Bezpečnostný analytik Milan Žitný je presvedčený o tom, že Kolesárovú ktosi zavraždil na objednávku.

"Na 99 percent išlo o akt, ktorý súvisel s jej prácou. Skôr to mala byť výstraha. Podľa všetkého malo ísť len o zranenia a páchateľ buď nepochopil zadanie alebo z povahy svojho temperamentu to prehnal," tvrdí analytik Milan Žitný. 


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.