Jamie sa narodil s mozgom mimo lebky. Mal žiť len hodinu, on však oslávil 10. narodeniny

Jamie sa narodil s anomáliou zvanou encefalokéla.
Zdroj: Profimedia.sk

Matka sa nevzdala nádeje, že sa zaradí do normálneho života.

Medicínsky zázrak. Jamie sa narodil s anomáliou zvanou encefalokéla, s časťou mozgu mimo hlavy. Lekári matke povedali, že bude žiť iba hodinu, chlapec však oslávil svoje 10. narodeniny, informuje Daily Mail.

Jamie Daniel z Nuneatonu prišiel na svet 11. januára 2008. Lekári ho neprijali do intenzívnej starostlivosti, pretože mu nedávali žiadnu nádej na prežitie. Napriek tomu Jamie zabojoval a po týždni ho poslali z nemocnice domov.

Matka sa nevzdávala nádeje, že sa jej chlapec môže zaradiť do normálneho života. Jamie absolvoval úspešnú operáciu, kedy mu tím chirurgov odstránil vonkajší mozog a zatvoril ranu. Aj keď trpí cerebrálnou chorobou, poruchami učenia a dvojitou inkontinenciou, jeho matka Leanne Daniel ho opisuje ako "šťastného, ​​spoločenského chlapca".

Zdroj: Profimedia.sk

Napriek jeho komplikáciám, miluje školu, jazdu na koni a rád pozerá televíziu. "Nemyslím si, že Jamie si je vedomý, že je iný ako ostatní, ani ho neobťažuje, keď sa ľudia na neho pozerajú. Každý, kto ho pozná, ho miluje," hovorí Leanne.

Jamieho chirurg počas 20-ročnej praxe videl len jeden ďalší takýto prípad ochorenia. Kvôli rarite poruchy, lekári nie sú schopní povedať, aká ho čaká budúcnosť. Jeho matka však verí, že raz môže sa môže o seba postarať aj sám.

NUNEATON/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti