Čo predchádzalo tragédii v Malej Fatre, pri ktorej zahynula matka troch detí? Toto je jedna z verzií

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Skalnatým spádom letela asi sto metrov, záchranári jej už nemohli pomôcť. Svedkami tragického pádu boli aj jej tri malé deti. Tragédiu zo Zbojníckeho chodníka v Malej Fatre začali vyšetrovať policajti.

Intenzívne stúpanie, strmé zrázy ale i krásne výhľady. Na túru po Zbojníckom chodníku sa s troma deťmi vo veku štyri, sedem a osem rokov vybrala 38-ročná žena. Táto trasa býva označovaná za stredne náročnú.

Krátko popoludní volal záchranárom muž, ktorý jej pád videl na vlastné oči. Spadla do rokliny a zhora ju nebolo vidieť, terén je tam totiž členitý.

„Lekárka bola spolu so záchranárom vysadená do terénu pomocou palubného navijaku. Po tom, čo sa podarilo turistku z exponovaného terénu dostať, mohla lekárka konštatovať už len smrť,“ uviedla hovorkyňa leteckej záchranky Zuzana Hopjaková

Za všetko hovorí odhad záchranárov, že žena padala približne sto metrov. Z chodníka sa k nej spustil aj záchranár pomocou špeciálneho lana.

Zatiaľ presne nevieme, čo sa na tomto turistickom chodníku tesne pred tragédiou stalo. Jedna z verzií však hovorí, že najmenšie dieťa sa potklo, mamina ho chcela podržať, no sama sa šmykla.

Cesta Zbojníckym chodníkom je miestami strmá, úzka, turistom tu pomáhajú zaisťovacie pomôcky v podobe bleskozvodných drôtov

„Na túry s deťmi odporúčame skôr ľahšie trasy, kde nie sú strminy, skaly a reťaze, tam fakt, aj pri dospelých, stačí jeden zlý krok, človek sa pošmykne a môže sa to skončiť fatálne,“ vysvetlil záchranár Andrej Bárdy.

Deti, ktoré včera videli pád svojej mamy, sú podľa polície v opatere príbuzných. Policajti začali trestné stíhanie pre usmrtenie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo výzvu o poskytnutie dotácie na poskytovanie pomoci obetiam domáceho násilia.

Ministerstvo spravodlivosti SR vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2024 na poskytovanie špecializovanej odbornej pomoci obetiam trestného činu domáceho násilia a na poskytovanie odbornej pomoci obetiam trestných činov. Termín predkladania žiadostí je 1. december 2023, pri žiadostiach zasielaných poštou je rozhodujúci údaj na poštovej pečiatke, ktorým môže byť najneskôr dátum uzávierky výzvy.

Krátka správa

Putin možno v novembri oznámi svoju kandidatúru v budúcoročných voľbách.

Očakáva sa, že Putin by mohol oznámiť svoju kandidatúru v marcových prezidentských voľbách v rámci medzinárodnej konferencie Rusko, ktorá sa uskutoční práve v novembri. Na tomto podujatí budú predstavené všetky regióny Ruska a podľa zdrojov blízkych administratíve prezidenta by Putin mohol na oznámenie využiť práve otvorenie konferencie.