Stravovanie podľa predkov: Táto rodinka zje aj to, čo by iní vyhodili zvieratám

Na lazoch v Zaježovej sa stravujú tak, ako kedysi naši predkovia.

To, čo dnes väčšina ľudí vyhadzuje psom, oni varia. A nemajú problém zobnúť si aj niečo surové, z čoho by sa nejednému z nás zrejme obrátil žalúdok.

Manželia Hana a Arvid Bohlinovi, ktorí žijú na lazoch v Zaježovej - vyskúšali rôzne životné štýly - od vegetariánstva až po vegánstvo. Avšak nakoniec zakotvili pri tradičnom jedálničku a ich strava kopíruje stravu našich predkov.

Výroba kváskového chleba z čerstvo zomletého zrna bola pre našich predkov samozrejmosťou - rovnako ako pre Hanu a Arvida. A to z prozaického dôvodu. Oproti tomu kvasnicovému má neporovnateľné zdravotné účinky na našu črevnú mikroflóru a celkové trávenie. 

TIP: V Zaježovej žije viac ako dva roky: V lete vie byť „hipisák" každý, ale až zima ukáže, kto na to má

Kosti Hanna vyvára aj 24 hodín a vývar potom pridáva do zeleninových polievok či omáčok. Klobásy sušia v kartónových škatuliach v popole, bravčovú masť z mangalice používa na vyprážanie a problém nemá ani so surovými jednohubkami.

Súdok s kvasenou kapustou, kvasený nápoj z cvikle či kefír sú aj u Hany a Arvida na dennom poriadku.

A čím ešte prekvapili štáb magazínu Reflex? Dozviete sa v reportáži Lenky Perželovej, ktorá rodinu navštívila aj pred vianočnými sviatkami.

ZAJEŽOVÁ/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti