Spíte k partnerovi otočená chrbtom? Nie ste vo vzťahu spokojná

shutterstock_142820335.jpg

Dokazuje to nová štúdia.

 Patríte medzi tých, ktorí sa k partnerovi radi túlia celú noc? Alebo sa prebudíte na opačnom konci postele čelom k stene? Nový výskum ukazuje, že polohy, v ktorých s partnerom spíme, dokazujú silu nášho vzťahu. Kľúčom je práve vzdialenosť medzi vami a vašou polovičkou. Na štúdii sa podieľalo 1 100 ľudí. 


Je väčšia pravdepodobnosť, že partneri, ktorí sú od seba pri spaní vzdialení na menej ako tri centimetre, sú oveľa šťastnejší ako tí, čo majú medzi sebou viac ako 70 centimetrovú medzeru. Výskum zverejnili na Medzinárodnom festivale vedy v Edinburgu.

Rozširuje ho tiež prieskum psychiatra Samuela Dunkella. Zistil, že ľudia, ktorí spávajú schúlení v tzv. embryonálnej polohe, sú nerozhodní, nervózni a citlivý na kritiku.

Tí, ktorí spávajú naboku s mierne pokrčenými kolenami, sú zmierlivý, prístupnejší ku kompromisom a je nepravdepodobné, že by zaujali extrémne postoje. Ľudia, ktorí spia v kráľovskej polohe, teda vystretí a na chrbte, sú sebaistí, otvorený, expanzívny. Ak spíte na bruchu a väčšinou si zakrývate tvár, máte tendenciu byť tvrdý a ste perfekcionista.

Štúdia zistila, že 42 percent párov spáva chrbtom k sebe, 31 percent sú otočení na rovnakú stranu a len 4 percentá tvárou k sebe. Len 34 percent párov sa aj počas spánku dotýkajú, ďalších 12 percent spia menej ako dva centimetre od seba a dve percentá sú od seba vzdialené viac ako 30 centimetrov.
VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.