Premiér študentom sľúbil desiatky miliónov na rekonštrukciu internátov, aj tak sú sklamaní

Študenti po voľbách žiadne peniaze nedostali. O internátoch premiér začal hovoriť až dnes.

Namiesto 50 miliónov majú zatiaľ istých desať. Premiér Fico ešte pred voľbami študentom sľúbil, že milióny eur vyčlení na rekonštrukciu internátov. Premiér teraz sľúbil, že peniaze dá. Tie však podľa študentov stačiť nebudú.

Netesniace okná, plesnivé steny alebo kúpeľne v katastrofálnom stave. Aj takto to vyzerá na vysokoškolských internátoch. Vie to aj premiér. V 2015 pred voľbami sľúbil, že na ich opravu dá 50 miliónov.

Študenti po voľbách žiadne peniaze nedostali. O internátoch premiér začal hovoriť až dnes.

„Potom vznikla vláda, ktorá je trojčlenná a museli sme rešpektovať reálne pomery, ale cítime morálny dlh," uviedol premiér Robert Fico.

A tak s ministrom financií našli 10 miliónov, ktoré na internáty uvoľnia okamžite. Ak sa bude Slovensku dariť, pridá ďalšie peniaze. No sľubovali viac.

„Tento rok sme pripravení okamžite spustiť základné práce," povedal premiér.

„Samozrejme sme sklamaní. Ja si myslím, že mladí ľudia by nemali byť súčasťou nejakých politických kompromisov. Po tom, čo sa slovenskej ekonomike darí, dostanú slovenskí študenti namiesto 50 miliónov eur 20 miliónov," divia sa zástupcovia študentskej rady.

Dvakrát 10 miliónov eur postačí na vyriešenie havarijného stavu na internátoch. Študenti však hovoria, že len bratislavské internáty by potrebovali minimálne 50 miliónov eur.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme rekonštrukcia

Dôležité udalosti