V kauze údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej vypovedal bývalý mafián

ondruska_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Okolo dnešného svedka robili policajti tajnosti. Nám sa aj napriek tomu podarilo zistiť, o koho ide.

Bývalý mafián pred vyšetrovateľom! V kauze údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej vypovedal jeden z členov zločineckej skupiny. Podľa neho si likvidáciu vtedajšej spoločníčky Pavol Rusko u černákovcov objednal. Informácie má vraj sprostredkovane, od iného kedysi silného muža podsvetia.

Kolotoč výsluchov v kauze pokračuje aj v tomto roku. Okolo dnešného svedka robili tajnosti. Nikto nechcel prezradiť jeho meno, alebo k akej zločineckej skupine patril. Nám sa aj napriek tomu podarilo zistiť, že týmto utajeným svedkom bol Robert Bíly.

Bývalého šéfa piešťanskej vetvy piťovcov priviezla eskorta na policajné prezídium priamo z väzenia. Odpykáva si osemročný trest za viaceré zločiny.

Odsúdili ho za založenie zločineckej skupiny, vydieranie, lúpež. S policajti spolupracuje od roku 2013. Usvedčoval vlastných, ale vypovedá aj k vražde Miroslava Sýkoru. Totiž ešte predtým, ako začal robiť pre piťovcov, pôsobil v Sýkorovom gangu.

Konkrétne bol blízkym spolupracovníkom Petra Čongrádyho alias Čongiho. Keď v roku 1998 obsadili televíziu, sýkorovci a teda aj Čongi sa dostali k Sylvii Volzovej. Robili jej ochranku. To bolo pár mesiacov po údajnej objednávke jej vraždy.

Bíly ako Čongrádyho človek zrejme objasňoval aj najčastejšie kladenú otázku v tejto kauze. A síce - prečo tí, ktorí sa podľa obvinení chystali uniesť a zavraždiť Volzovú - ju o pár mesiacov po tejto údajnej objednávke pri obsadení Markízy naopak chránili.

Viac nájdete v reportáži Zuzany Ondruškovej


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pavol Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.