Plastické operácie v tajnosti: V Košiciach odvolali primára chirurgie

Morbídne obézna žena sa postavila po rokoch na nohy.
Zdroj: TASR/AP

Dôvodom lekárovho odchodu má byť problém s operáciami zahraničných pacientov.

Vedenie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura odvolalo primára Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie Róberta Sabovčíka. Dôvodom má byť problém s operáciami zahraničných pacientov.

O prípade ako prvý informoval Týždenník Trend na webstránke.Podľa neho malo dochádzať k operáciám zahraničných klientok sprostredkovaných agentúrou New Look Holiday, ktoré mali platiť násobne vyššie sumy, ako sú uvedené v oficiálnom cenníku kliniky.

Ako uviedla hovorkyňa UNLP Košice Ivana Stašková, nemocnica nemá a nikdy nemala podpísanú zmluvu s agentúrou New Look Holiday.

"Vedenie nemocnice sa o problematike dozvedelo len pred niekoľkými dňami. Následne sme okamžite spustili interné vyšetrovanie, ktoré ešte nie je ukončené. Na základe prvých poznatkov bol z funkcie odvolaný primár kliniky. Takisto začíname pracovnoprávny postup voči kolektívu kliniky a iným pravdepodobne zainteresovaným zamestnancom. Každý z nich bude predvolaný na individuálny rozhovor, aby sa k danej veci vyjadril. Taktiež pristupujeme k pozastaveniu plánovaných operačných výkonov pre samoplatcov na našej klinike do odvolania," povedala Stašková s tým, že UNLP Košice podáva v predmetnej veci trestné oznámenie.

KOŠICE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Chirurg

Dôležité udalosti