Nešťastie na ceste z kostola. Opitý cyklista nabral dôchodcu, ktorý potom dostal infarkt

Starostovi Bátoviec je ľúto oboch mužov. Dôchodcu, ale aj vinníka nehody.

Nešťastie na ceste z kostola. Starší pán z Bátoviec sa na bicykli vracal z večernej omše keď ho zrazil iný cyklista, ktorý bol na mol opitý. Obaja sa vážne zranili.

Pri jazde z kopca vrazil do pána Vladimíra (80) mladší, 48-ročný muž. Tiež z Bátoviec. Aj on bol na bicykli, a bol riadne opitý. Predným kolesom zavadil o pedál dôchodcovho bicykla.

Po páde na cestu sa obaja cyklisti riadne doudierali. Mladší z nich má zlomené tri rebrá. Doráňaný však bol aj dôchodca, ktorého museli záchranári previezť do chirurgickej ambulancie. Vladimír si dokonca ani nepamätal, čo sa stalo.

Starostovi Bátoviec je ľúto oboch mužov. Dôchodcu, ale aj vinníka nehody.

„Pokiaľ viem, tak už vyše pol roka nepil alkohol, lebo sa snažil od toho odnaučiť, a to mi je ľúto, že to takto dopadlo," uviedol Peter Burčo, starosta Bátoviec.

Vinník nehody nafúkal podľa polície 2,42 stotín promile alkoholu. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Starému pánovi sa bol ospravedlniť.

Od januára, teda niečo vyše roka, platí novela zákona o cestnej premávke, podľa ktorej majú cyklisti povolené minimálne množstvo alkoholu v krvi - a to do 0,5 promile. Avšak iba v zastavanej časti obce. Mimo obce je tolerancia alkoholu u cyklistu nulová.

Dôchodca, ktorý bol obeťou nehody, je momentálne v nemocnici. Krátko po incidente na bicykli dostal infarkt.


BÁTOVCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti