Dokážete napraviť notorického sukničkára? Psychológ to vysvetlil jasne

Jack Dunn
Zdroj: Antonio Guillem/shutterstock.com

Ak niekto dáva dvojzmyselné návrhy, je sexuálne frustrovaný.

Sú sukničkárstvo či nevera vrodené, alebo ich chlapi alebo ženy získajú počas života? Psychológ Robert Krase spomenul, že ľudia majú evolučnú predispozíciu striedať partnerov a súvisí to s našimi hormónami.

Existujú rôzne postupy ako pracovať s týmto stavom, napríklad psychoterapiou, dá sa liečiť aj liekmi. "Ak hovoríme o hypersexualite, môžeme ju niekedy vnímať ako závislosť a môžu nastať abstinenčné príznaky," vysvetlil psychológ.

Ak by sme chceli sukničkára zmeniť, musíme rozlišovať dve kritéria - psychickú poruchu alebo evolučnú tendencii hovoriacu, že muž má plodiť deti a žena ich má rodiť.

"Z evolučného hľadiska je cieľom muža oplodniť čo najviac žien, ale z etického a prirodzeného by sme sa nemali tak správať, keď hovoríme o zdravých vzťahoch," konštatoval Krause.

Dvojzmyselné návrhy

Určite ste sa aj vy vo svojom živote, či profesionálnom alebo súkromnom, stretli s dvojzmyselnými návrhmi. Psychológ tvrdí, že ak to muži robia, vypovedá to o ich sexuálnej frustrácii. 

Zdroj: Shutterstock.com

"Keď je človek sexuálne frustrovaný, má tendenciu prejsť až do agresie. Musíme byť opatrní, držať si odstup, prípadne povedať, že je nám nepríjemné komunikovať na túto tému alebo povedať, že toto je typ konverzácie, ktorú nebudem s tebou viesť. Musíte si dodržať asertívne právo povedať nie a určiť tak striknú hranicu," vysvetlil v Teleráne Krause.

Dospievanie a striedanie partnerov

Za prirodzené považuje, že deti resp. puberťáti, majú tendenciu striedať a skúšať nových partnerov. Častokrát sa to stáva po rozchodoch, aby im to poskytlo možno novú skúsenosť alebo úľavu. Podľa jeho slov je dôležité uvedomiť si, že ak sa to príliš často opakuje, dalo by sa hovoriť o návykovom správaní. 

"Samotná nevera alebo sukničkárstvo, alebo ak hovoríme o hypersexualite, sa netýka len mužov, ale aj žien. Výskumy ukazujú. že u mužov dochádza viac k nevere, ale kritika výskumov je v tom, že muži majú tendenciu sa tým viac chváliť a dáva im to rovinu alfa samca. Z psychologického hľadiska vždy je žena tá, ktorá rozhodne o tom, či si muža pripustí alebo nie. Na druhej strane, práve ženy nemajú tendenciu o tom hovoriť, pretože to vnímajú ako osobné zlyhanie," zdôraznil.

Stačí nájsť pravú?

Psychológ naznačil, že sukničkár sa môže zmeniť, ak má za sebou korektívnu emočnú skúsenosť (poz. red. napr. ak by s partnerkou zažil pozitívny zážitok tam, kde predtým zažil sklamanie). "Je to však veľmi individuálne a nedá sa to zovšeobecňovať," dodal Krause.


BRATISLAVA/zg, Teleráno

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.