Domáce

Pozitívna správa. Čaká nás ďalšie zlepšenie počasia

shutterstock_140488357.jpg
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Určite sa dočkáme aj slnečných lúčov.

Družica

Počasie sa zatiaľ vyvíja pozitívne, ale naďalej je pod vplyvom tlakovej výše, ktorá k nám zasahuje od severovýchodu. Súčasne sa k nám však približovala aj oblačnosť od juhovýchodu. Slovensko sa teda zajtra dostane medzi dva systémy.

Zrážky

Znamená to, že ak sa vyskytnú zrážky, tak iba ojedinele a to najmä v horských oblastiach. Spomínané frontálne systémy ovplyvnia počasie u nás zrážkami až v sobotu.

Teploty

Blížiace sa sviatky budú teplé, pretože už od zajtra k nám začne prúdiť teplý vzduch od juhovýchodu, takže aj zajtra bude najteplejšie práve na juhovýchode Slovenska. Naše územie bude v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov.


Vietor

Zajtra bude fúkať prevažne len miernyvietor, to je rýchlosť do 20 kilometrov za hodinu a na západe väčšinou mierny západný, na východe zasa juhovýchodný.

Doprava

Na cestách zajtra pozor najmä v skorých ranných hodinách, nie je vylúčené že bude najmä na severe šmykľavo, pretože teploty budú pri zemi klesať pod bod mrazu.

Noc

V noci bude polojasno, na niektorých miestach až oblačno. Do rána sa ochladí na štyri až mínus tri stupne. Aj v nížinách sa môže vyskytnúť slabý prízemný mráz.

Predpoveď na zajtra

Na západnom Slovensku vás čaká krásny slnečný Veľký piatok s teplotou do 20 stupňov.

NA strednom Slovensku bude prevažne polooblačno, s tým, že v horských oblastiach sa ojedinele vyskytnú slabé prehánky. Teplota vystúpi na 13 až 21 stupňov.

Najteplejšie bude zajtra pravdepodobne na východe Slovenska a to 17 až 22 stupňov. Počasie má byť prevažne polooblačné, a ani tu nie sú vylúčené lokálne slabé prehánky.

Hory

Počasie sa zlepší zajtra aj na horách. Má tam byť zväčša polojasno až oblačno a ak sa vyskytnú prehánky tak iba ojedinele. V nadmorskej výške 1 500 metrov sa oteplí na sedem stupňov.

Bio

Bio-predpoveď sa zlepší na dvojku, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V sobotu bude pokračovať prílev teplého a vlhkého vzduchu do našej oblasti, preto sa oteplí na 16 až 23 stupňov. Počasie však bude oblačnejšie a tiež rátajte aj s prehánkami a ojedinele aj búrkami.

V nedeľu má na viacerých miesta pršať, alebo sa tiež vyskytnú lokálne búrky. Teplota vystúpi na 14 až 20 stupňov. Podobné nestále aprílové počasie s prehánkami, alebo búrkami bude pokračovať aj v pondelok a v utorok. Teplota v týchto dňoch vystúpi na 14 až 22 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.