Z miláčika rodiny si vyrobili psiu masť a liečili ňou priedušky: Obvinili štyroch mužov

Ak sa nepodarí preukázať, že osadníci psa týrali, zabili a zjedli, nič im nehrozí.

Z miláčika rodiny si vyrobili psiu masť a liečili ňou zápal priedušiek. Ukradnutého aljašského malamuta zabili a zjedli osadníci v Chminianskych Jakubovanoch pri Prešove. Policajtom to potvrdili štyria zlodeji, ktorých už z krádeže psa obvinili.

Jedenásťročná Nina bola domácim miláčikom. Z dvora rodinného domu v Uzovciach pri Prešove zmizla ešte začiatkom januára.

Policajti z fenky aljašského malamuta našli už len kožu a po mesiaci vypátrali aj zlodejov. "Z krádeže psa sabinovskí policajti obvinili štyroch mužov z Jarovníc," povedal policajný hovorca Daniel Džobanik.

"Aj keď sme už nedúfali, teší nás to že sa tie mená objasnili, že ľudia budú vedieť, tí ktorí netušili že sa to vôbec deje," uviedol majiteľ psa Martin Balog.

Podľa neho sa tak potvrdili jeho podozrenia o organizovanej skupine, ktorá psov kradne na objednávku. Ak sa im ich nepodarí výhodne predať končia na pekáči. "Je to normálny seriózny oficiálny biznis," hovoril majiteľ psa.

Štyrom mužom vo veku 25 až 49 rokov za krádež hrozí až dvojročné väzenie. Policajtom povedali, že psa neukradli, ale v noci ho našli túlať sa pri ceste.

Na dvore bratov Mariána a Tomáša sme našli prázdnu prenosnú klietku. V ich dome už jedného ukradnutého psa policajti raz našli.

„Po dvoch dňoch mali psa odpredať do Chminianských Jakubovian za 20 eur na mäso," uviedol Džobanik.

Potvrdilo sa tak to, čo nám od začiatku vraveli osadníci. V Chminianskych Jakubovanoch si z malamuta vyrobili psiu masť, pretože veria že má liečivé účinky na priedušky. Hovoriť o tom nechcú, no v neďalekej obci nám potvrdili, že psiu masť v tejto osade bežne predávajú.

Ak sa policajtom nepodarí preukázať, že psa týrali, osadníkom, ktorí ho zabili a zjedli, nič nehrozí. Ochranári aj preto volajú po zmene legislatívy. Na problém chcú na budúcu sobotu upozorniť protestným pochodom v centre Prešova.


PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Malamut

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.