Butiky na kolesách? Keď už nemusíte chodiť po obchodoch

obchodik.jpg

V Spojených štátoch sú čoraz väčším hitom obchody na kolesách.

Keď nepríde hora k Mohamedovi, Mohamed musí ísť k hore. Staré príslovie, ktoré si, zdá sa, najnovšie osvojili aj obchodníčky s módou. V Spojených štátoch sú čoraz väčším hitom butiky na kolesách. Maryna je jednou dnes už zo stoviek amerických žien, ktoré odmietli čakať na to, až sa finančná kríza utrasie a ich obchodom sa znova začne dariť, tak ako pred rokmi.Drahé losangelské podnájmy po 25 rokoch vymenila za butik na kolesách. "Je to mobilný butik. Jazdím na rôzne trhy v rôznych mestách," hovorí Maryana. Paula s butikom na kolesách tiež začala len nedávno. Za najväčšiu výhodu považuje, že jej výrazne klesli náklady na prevádzku obchodu. "Zatiaľ som veľmi spokojná, butiku sa darí," hovorí Paula.

Paula a Maryana sú aktuálne odhadom jednými zo štyroch stoviek amerických žien, ktoré takto putujú naprieč Spojenými štátmi. Podľa prezidentky kalifornskej módnej asociácie je radosť z takéhoto obchodu pomerne krátkozraká. Náklady na auto, pohonné hmoty a tovar nepovažuje za malú položku.

"Ženy musia vyriešiť otázku toho ako si budú meniť zásoby, aby nejazdili dokola s rovnakým tovarom. Ak chcú byť naozaj úspešné, mali by svoj biznis založiť na exkluzívnych značkách," hovorí Ilse Metschek, prezidentka California Fashion Association.

Či sú mobilné butiky len dočasným trendom alebo ich budeme na amerických cestách vídať viac sa zrejme bude dať zhodnotiť až s odstupom času.
USA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.