Domáce

Dávky dostali ľudia v hmotnej núdzi. Ostatní až po sviatkoch

davka nudza.jpg

Dostať peniaze na pošty zo dňa na deň nebolo jednoduché.

Vyplatiť všetky sociálne dávky v predčasnom termíne však nie je jednoduché. Prednosť dnes mali tí, ktorí sú v hmotnej núdzi, ostatní dostanú dávky tak ako je to zaužívané, deň po sviatkoch.Veľkonočný darček ministra práce Richtera mal jeden háčik. Na poslednú chvíľu sa nedal na 100 percent zvládnuť. "Predčasné vyplácanie dávok si vyžiadalo mimoriadne technické riešenia," povedala hovorkyňa Ústredia práce Jana Lukáčová.  "Bolo potrebné zmeniť organizáciu práce, logistiky a otváracích hodín 1 500 pobočiek pošty," potvrdila Stanislava Pondelová, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Dostať peniaze na pošty zo dňa na deň nebolo jednoduché. Na výplatný zoznam sa dnes nedostali všetci. "Dávky pre poberateľov hmotnej núdze boli vyplatené dnes a takisto aj časť ostatných sociálnych dávok. Iba menšia časť zostane až na termín po sviatkoch," hovorí Lukáčová. Medzi nimi budú zrejme rodičovské dávky."V súčasnosti Slovenská pošta dokáže zabezpečiť výplatu dávky každému, kto si o to požiada na základe výplatného lístku ešte dnes," hovorí Stanislava Pondelová.

Žiaľ uspokojiť všetkých poberateľov dávok naraz je jednoducho nemožné. Napriek tomu budú niektoré pobočky pošty otvorené nad rámec otváracích hodín. Dávky však budú vyplácať aj v sobotu.
BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.