Mladík Martin nedokázal ovládať hnev, za polhodinu sa dopustil piatich trestných činov

nbs_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Postavili ho pred sudcu, ktorý ho riešil v superrýchlom konaní.

Hnev mu skomplikoval život na niekoľko rokov. Dvadsaťjeden ročný mladík v Lučenci najprv narazil do auta. Potom do neho kopal a po nehode odišiel. Keď ho policajti našli, zaútočil aj na nich. Nabalilo sa mu až päť trestných činov a za volant si tak skoro nesadne.

Martin sa na aute poriadne vybúril. Keď chcel jeho majiteľ zavolať políciu, odkopol spätné zrkadlo, kopal do kapoty a chcel aj odtrhnúť znak. Potom odišiel a keď ho zastavili policajti, nenafúkal, no pustil sa do nich, jedného z mužov zákona mal udrieť päsťou do hrude. Martin sa voči tomu ohradil, verejného činiteľa podľa vlastných slov nenapadol, iba ničil majetok.

„Policajti ho vyzvali, aby sa podrobil odberu krvi a moču za účelom zistenia prítomnosti omamných látok, čo odmietol," uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Aj to však mladík poprel, vraj to od neho policajti nepožadovali.

Postavili ho pred sudcu, ktorý ho riešil v superrýchlom konaní. Po asi desiatich minútach už odchádzal bez pút.

Sudca Martinovi vymeral dvojročný trest s dvojročným podmienečným odkladom a za volant si nemôže sadnúť dva a pol roka. Škodu na autách za viac ako tisíc sedemsto eur bude musieť zaplatiť.


LUČENEC/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trestný čin

Dôležité udalosti