Milana nechcú zamestnať ani zaevidovať na úrade práce. Všetko začalo, keď bol PN

Luis Suarez sa teší po strelení gólu.
Luis Suarez sa teší po strelení gólu. Zdroj: TV Markíza

To, čo sa stalo mužovi z Hlohovca, sa môže stať komukoľvek z nás.

Bizarný prípad, s ktorým si nevie dať rady. Zatiaľ, čo bol na PN, jeho firma sa zlúčila s ďalšou a tá zas prešla pod inú spoločnosť. Keďže s ním nerozviazali pracovný pomer, nechcú ho nikde zamestnať a ani zaevidovať na úrade práce.

Milan Vavrinec (53) pracoval ako stolár. Mal problémy s kolenom a deväť mesiacov bol práceneschopný. PN ukončil a teraz už nedostáva ani cent.

„Od toho októbra som absolútne bez príjmu, takže si požičiavam, kde sa dá," sťažuje sa pán Vavrinec.

Muž pracoval v spoločnosti so sídlom v Trnave. Zatiaľ, čo maródoval sa firma, pre ktorú robil, zlúčila s ďalšou spoločnosťou. Tá po čase zanikla a jej právnym nástupcom je firma Cheveux v Bratislave.

„Posielal som aj výpoveď poštou, doporučene a po troch týždňoch sa mi vrátila zásielka späť v odbernej lehote," vysvetľuje zúfalý muž.

Podľa obchodného registra spoločnosť, s ktorou by mal Milan komunikovať, sídli v Ružinove na Sedmokráskovej 6. Išli sme sa tam pozrieť. Meno spoločnosti sme tam nenašli.

Milan sa ocitol vo veľmi zvláštnej situácii. Nemá si z čoho platiť zdravotné ani sociálne poistenie. Z úradu práce v Hlohovci už niekoľkokrát odišiel s nepochopením.

„Úrad práce ma nechce zaevidovať kvôli tomu, že nemám písomnú výpoveď," vysvetľuje Vavrinec. „Ťažko sa mi hľadá aj práca, keďže nemám ukončený pracovný pomer," dodáva.

Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny tvrdí, že ak zamestnanec pošle zamestnávateľovi výpoveď poštou na správnu adresu a zásielka sa mu vráti ako nedoručená, pretože zamestnávateľ ju neprevzal, tak táto výpoveď sa považuje za doručenú a je to zároveň aj doklad o tom, že zamestnanec skončil pracovný pomer.

Milan Vavrinec dúfa, že si konečne nájde prácu, vráti dlhy, ktoré si za ten čas narobil a po ročnom trápení bude opäť samostatný.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya:


HLOHOVEC/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hlohovec

Dôležité udalosti