Rodičia Bašternáka musia vydať byty, ktoré im prepísal. Rozhodol o tom súd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Byty, ktoré niekdajší podnikateľ Ladislav Bašternák daroval svojim rodičom, musia vydať do konkurznej podstaty. Rozhodol o tom súd, rozsudok však nie je právoplatný. Informuje o tom Denník N.

Podľa rozhodnutia Okresného súdu Bratislava I., ktorý vyhovel žalobe štátu, bolo jeho darovanie nehnuteľností rodičom účelové. Bašternák im ich mal dať po obvinení, pričom vedel, že mu hrozilo aj odsúdenie za daňové podvody.

Ako uviedla Nadácia Zastavme korupciu na sociálnej sieti, Bašternák „štedro obdaroval svoju rodinu a presunul na ňu svoje vily, byty či podiely v miliónových firmách tesne pred verdiktom súdu."

Prečítajte si tiež:

Štát v spore zastupoval advokát Peter Kubina. „Potvrdilo sa, že tieto odporovacie žaloby mali byť podané už dávno, čo sa však nestalo, pretože predchádzajúca konkurzná správkyňa to bezdôvodne neurobila. Našťastie sme to stihli urobiť v poslednom týždni, inak by bol majetok nenávratne stratený,” uviedol Kubina. 

Ladislava Bašternáka súd v marci 2019 odsúdil na päť rokov a trest prepadnutia majetku. Ten sa však medzičasom majetku zbavil aj spôsobom prepisu na svojich blízkych, a tak štát tieto prevody napadol.

„Grófka" zo Zemplína sa dostala pred súd. Bývalej poslankyni Smeru Ľubici Roškovej hrozí za subvenčný podvod 7 až 12 rokov väzenia. Agrodotácie poberala aj za parkovisko či močiar. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.