V Nitre je také znečistené ovzdušie, že úrady vyzvali na obmedzenie dopravy

Gary Oldman prichádza na odovzdávanie cien BAFTA
Zdroj: TASR/Miroslava Cibulková

V Nitre namerali v posledných dňoch v ovzduší zvýšené koncentrácie znečisťujúcich látok.

Automatické monitorovacie stanice v Nitre namerali v posledných dňoch v ovzduší zvýšené koncentrácie znečisťujúcich látok. Okresný úrad v Nitre preto uviedol do platnosti viaceré opatrenia z akčného plánu.

Obyvateľov mesta vyzval na obmedzenie individuálnej automobilovej dopravy a uprednostnenie hromadnej autobusovej dopravy. „Žiadame občanov, fyzické a právnické osoby zabezpečiť obmedzovanie úletov tuhých znečisťujúcich látok do ovzdušia, najmä pri stavebnej činnosti. Potrebné je aj odstraňovanie znečistenia z cestných komunikácií a udržiavanie čistoty na území mesta Nitra," informoval úrad.

Zlé rozptylové podmienky v Nitre súvisia s nepriaznivým počasím, kedy pretrvávajú nízke teploty a bezvetrie. „Vzhľadom na predpoveď počasia, podľa ktorej sa poveternostné podmienky v nasledujúcich dňoch nezmenia, rozhodol úrad o začatí uplatňovania opatrení v zmysle akčného plánu," skonštatoval OÚ.

Zvýšené koncentrácie tuhých znečisťujúcich látok v ovzduší môžu mať nepriaznivé účinky na ľudské zdravie. Patrí k nim podráždenie horných dýchacích ciest spojené s kašľom a kýchaním a tiež podráždenie očných spojiviek. „Tieto opatrenia je nutné vykonávať až do zlepšenia rozptylových podmienok," uviedol vo vyhlásení OÚ.

NITRA/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ovzdušie

Dôležité udalosti