Trpí chorobou, ktorú diagnostikovali iba desiatim ľuďom na svete. Toto je príbeh Rumi a jej rodičov

Rumi sa narodila s veľmi zriedkavou chorobou.
Zdroj: Facebook/Tullavintageblog

Mamička Jessica sa so skúsenosťami podelila so svetom prostredníctvom blogu.

Austrálska travel blogerka Jessica Steinová minulý rok v apríli priviedla na svet dcérku Rumi. Dievčatko sa narodilo so zriedkavým ochorením chromozómov, ktoré doteraz diagnostikovali iba desiatim ľuďom na svete.

Po pôrode Jessica s partnerom pendlovali medzi domovom a nemocnicou, keďže Rumi potrebovala absolvovať nekončiacu šnúru vyšetrení. Takmer po roku od Ruminho narodenia sa Jessica rozhodla formou blogu vyrozprávať ich príbeh.

„Bol to naozaj vyčerpávajúci rok strávený v nemocniciach a zisťovaním, čo naša dcérka v danú chvíľku potrebuje. Pomaly sme sa adaptovali a dokázali prispôsobiť naše životy jej potrebám," vysvetlila Jessica pre Mail Online.

Mladú mamičku na začiatku tehotenstvo prekvapilo. Myslela si totiž, že nebude môcť vôbec dieťa počať. Keď mala 16 rokov, zrazilo ju auto, utrpela vážne vnútorne zranenia, rovnako aj zranenia panvy. 

Zdroj: Facebook/Tullavintageblog

„S partnerom sme sa rozprávali o adopcii, keď sa stal ten nečakaný zázrak a otehotnela som," uviedla.

Tehotenstvo bolo pre Jessicu samo o sebe náročné, šok pre rodičov nastal aj po tom, čo dievčatku diagnostikovali ochorenie.

Jessica vysvetlila, že by svoj príbeh nezdieľala so svetom, ak by si myslela, že nebude dôležitý aj pre ostatných. „Trpela som depresiou a dúfala som, že ak sa podelím so svojimi starosťami, pomôžem vyliečiť nielen seba, ale možno aj niekoho ďalšieho," vyznala sa.

A mala pravdu, jej príbeh sa dotkol viacerých ľudí v rovnakej situácii, ktorí jej prejavili vďaku prostredníctvom sociálnych sietí.

SYDNEY/pg

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti