Rozdávali potravinové balíčky: Pozrite si, čo všetko obsahujú

Rozdávali balíčky s potravinami.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Najviac ich každoročne smeruje na východ krajiny.

Sú v núdzi a zíde sa im každá pomoc. Tisíce ľudí na Slovensku dostávajú už v týchto dňoch potravinové balíčky. Najviac ich každoročne smeruje na východ krajiny.

Nielen v hladových dolinách či rómskych osadách na východe. Ľudia v núdzi žijú aj v druhom najväčšom meste Slovenska. Napríklad aj vdova so synom dostala potravinový balíček.

„Syn dostáva balíček od tej doby, čo je zdravotne chorý, aj to málo, čo tam je. nám veľmi pomôže," povedala prijímateľka pomoci Zuzana Rusinková.

Olej, múka či ryža. V balíčku je 21 základných potravín, ktoré pomôžu ľuďom v núdzi. „Sa mi zdravie podlomilo, už som si peniažky nevedela zarobiť tak, ako predtým. Tým pádom som bola odkázaná na pomoc," dodala prijímateľka pomoci Adriana Rudá.

„Chodia s deťmi aj bez detí, aj starší aj mladší. Niektorí nám rozprávajú príbehy, ako dlho im to vydrží," uviedla Soňa Hlaváčová z Arcidiecéznej charity.

„Je to vynikajúca vec, lebo v západnej Európe to funguje 25 rokov a u nás bol prvý pokus asi pred piatimi rokmi," povedal riaditeľ Arcidiecéznej charity Cyril Korpesio.

Po chaotickom spustení potravinovej pomoci pred pár rokmi dnes veci vyzerajú inak. Prijímateľov pomoci vytipuje Ústredie práce a sociálnych vecí. Až 85-tisíc balíčkov financovaných Európskou úniou tohto roku dostane viac ako 36-tisíc rodín.

Najviac balíčkov pôjde do Košického a Prešovského kraja - spolu takmer 50-tisíc, za nimi nasleduje Banská Bystrica, no a najmenej ľudí ich potrebuje na západe krajiny - v Bratislavskom, Trnavskom, či Žilinskom kraji.


KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Potravinový balíček

Dôležité udalosti