V detskom domove údajne masíroval vychovávateľ chovankyňu na intímnych miestach

Detský domov, kde údajne vychovávateľ masíroval chovankynu na intímnych miestach.
Zdroj: TV Markíza

Keď sa to dozvedel riaditeľ, ihneď ho vyhodil z práce.

Policajti vyšetrujú vychovávateľa z detského domova. Chovankyňa ho totiž obvinila, že ju masíroval na intímnych miestach. Ten teraz bude musieť vysvetľovať, čo sa stalo, a či vôbec mladistvé dievča masíroval.

V jednej z izieb detského domova mal údajne 59-ročný vychovávateľ k mladistvej chovankyni bližšie, ako je bežné. Dokonca sa vraj vyzliekol a masíroval jej celé telo.

Podľa našich informácii sa dievča sťažovalo psychologičke. Keď sa to dozvedel riaditeľ, vychovávateľa okamžite vyhodil.

„Po zistení, že sa vychovávateľ nevhodne správal k dievčaťu umiestnenému do starostlivosti detského domova, riaditeľ domova oznámil túto skutočnosť orgánom činným v trestnom konaní," potvrdila hovorkyňa ústredia práce Jana Lukáčová.

Riaditeľ detského domova podal trestné oznámenie a informoval aj prokuratúru.

Prípad je čerstvý a preto policajti zatiaľ toho veľa povedať nemôžu. Trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová zdôraznila, že vzhľadom k citlivosti prípadu a v štádiu vyšetrovania nebude polícia poskytovať žiadne bližšie informácie.

Policajti musia vyšetriť, čo sa presne stalo. Reportérovi Petrovi Zimanovi sa podarilo zistiť, že muž takéto problémy nikdy nemal.

„Každý učiteľ alebo vychovávateľ, ktorý má zverené dieťa do starostlivosti, je ako náhradný rodič, čiže je plne zodpovedný za to dieťa a mal by si byť vedomý aj následkov akéhokoľvek neadekvátneho správania voči nemu," tvrdí psychiatrička Darina Hrabovská.

Dievča je momentálne na prázdninách. Podľa psychiatričky nevhodné správanie rodiča alebo vychovávateľa zanechá na dieťati stopu.

Je možné, že policajti zverejnia viac informácii už v piatok (23. 2.) a TV Markíza bude prípad sledovať.


TRENČIANSKY KRAJ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti