Takto zmrzačili stromy na cintoríne v Štefanove. Na príkaz starostu

Zmrzačené stromy na cintoríne v Štefanove
Zmrzačené stromy na cintoríne v Štefanove Zdroj: TV Markíza

Podľa odborníkov stromy sa už z toho nikdy nespamätajú.

Zimomriavky a strach pripomína cintorín v obci Štefanov na Záhorí. Stromy, ktoré mnoho rokov lemovali chodník medzi hrobmi, sa zmenili na hororové kulisy. Podľa odborníkov sa z toho už nikdy nespamätajú.

Zdroj: TV Markíza

Prišla jar. Stromy zakvitli, niektoré už stihli aj ozeleňať. Stromy na cintoríne v Štefanove sa však už zo zimy neprebudili. Cintorín v Štefanove pripomína skôr hororový film než pokojné miesto zosnulých.

Údajne padli konáre na hroby. A tak sa to začalo. Na podnet občanov sa obec rozhodla dať stromy orezať. Výsledok však dvihol adrenalín ochrancom zelene.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

"Takto poškodený a doráňaný strom so zníženou obranyschopnosťou a životnosťou, však už nikdy nenadobudne svoj typický majestátny vzhľad, vždy zostane len zúboženým stvorením, na ktorého nešťastí sa podpísala ľudská bezohľadnosť," tvrdí ochranár.

Svojou prácou si nie je istá ani samotná firma, ktorá orez realizovala.Tá ale tvrdí, že orez bol robený na presnú objednávku. No a tú zadával starosta obce Štefanov. Ten tvrdí, že stromy už boli prestarnuté a nebezpečné. Od občanov vraj dostal veľa sťažností. Prípad má na stole aj Inšpekcia životného prostredia. Výsledky budú známe na budúci týždeň.


ŠTEFANOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti