Nájomný vrah prehovoril o údajnej pripravovanej likvidácii Sylvie Volzovej

Alojz Kromka na archívnej snímke.
Zdroj: TV Markíza

Černákovi obhajcovia tvrdia, že Alojz Kromka si tak ako v minulosti vymýšľa.

Nájomný vrah odsúdený na doživotie prehovoril o údajnej pripravovanej likvidácii Sylvie Volzovej! Alojz Kromka prezývaný Lojzo Čistič podľa informácií TV Markíza požiadal o vypočutie sám.

Tvrdí, že bol osobne pri stretnutí Pavla Ruska a Mikuláša Černáka. Podľa neho chcel vtedajšieho šéfa televízie dokonca Černák zavraždiť.

Alojza Kromku odsúdili ešte pred 14 rokmi na doživotie za vraždy iného mafiána, jeho ochrankára aj mladej ženy. Známy je jeho pokus o útek zo súdnej siene pred vynesením rozsudku. Stalo sa to v roku 2003

No Lojzovi Čističovi, ako ho prezývajú, pripisujú aj ďalšie vraždy. Pre nezhody skákal z jedného gangu do druhého, za čo mu hrozila pomsta. Istý čas sa ukrýval v penzióne v Bystrej. Prevádzkar hotela Ivan nám ukázal miestnosť, kde sa mal Kromka údajne schovávať.

Kromka ku kauze údajnej likvidácie Sylvie Volzovej vypovedal v leopoldovskom väzení. Požiadal o to sám.

Na výsluchu tvrdil, že pri stretnutí Černáka a Ruska v Banskej Bystrici bol osobne - síce nie od začiatku, ale podľa neho o žiadnej objednávke vraždy reč nebola. Potvrdil tak verziu Pavla Ruska.

„Napriek tomu, že vieme, že tohto stretnutia sa mali zúčastniť viacerí ani jedna z týchto osôb a ani žiadny iný svedok pána Kromku nespomenul ako osobu, ktorá by mala byť zúčastnená na takomto stretnutí v Banskej Bystrici," povedal advokát Mikuláša Černáka Miloš Maďar.

Kromka popísal aj ďalšie detaily. Keď Rusko zo stretnutia s Černákom odišiel - jemu a ďalšiemu mužovi mal bývalý boss povedať, že dá najskôr Ruska postrašiť dunajskostredskému podsvetiu. Chcel tak od neho vytiahnuť milióny. A to nemalo byť všetko.

Podľa Kromku mal Černák vyhlásiť, že Ruska „dá vedľa Bachledu" - čo v mafiánskom slovníku znamená, že ho zabije a zahrabe ako prednostu okresného úradu.

„Takáto informácia z pohľadu dokazovania nikdy od nikoho nezaznela a poprel to aj Mikuláš Černák. Takže ide o informácie, ktoré sa nedajú overiť u iného zdroja a hovorí ich iba Kromka," tvrdí Maďar.

Ďalší muž, pred ktorým to mal Černák povedať, je totiž už roky mŕtvy. Podľa Kromku je Rusko iba obeťou bývalého bosa a ostatní obvinení tiež. Miloša Kaštana vraj drží Černák v šachu, a keď ten nechce dostať doživotie, tak vypovedá ako on.

„Mikuláš Černák nie je pravý kajúcnik, ale je to falošný kajúcnik. Šmejd, ktorý sa chce v prvom rade pomstiť ľudom za skutky ktoré sedí, že ho usvedčovali a tým, ktorý mu nepomohli," vyhlásil odsúdený na doživotie Alojz Kromka.

„Z nášho pohľadu ide jednoznačne o pomstu Alojza Kromku voči Mikulášovi Černákovi za to že tento sa po prelomení mlčania rozhodol spolupracovať a usvedčuje ho z účasti na viacerých vraždách. S Alojzom Kromkom máme podobné skúsenosti už aj z minulosti, kde sa prihlásil vypovedať a tam sa preukázalo objektívne že klame," zdôraznil advokát Mikuláša Černáka.

Tieto vyjadrenia ukazujú, aké sú vzťahy medzi mafiánmi vrtkavé. No vyšetrovatelia aj na základe týchto výpovedí budú musieť poskladať mozaiku prípadu údajnej objednávky likvidácie Sylvie Volzovej. Čaká ich ešte veľa práce - ďalšie výsluchy aj konfrontácie medzi obvinenými.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sylvia Volzová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.