Dvojica Slovákov si robila selfie v tuneli

Zastavili v tuneli, aby si tam urobili zopár fotiek.
Zastavili v tuneli, aby si tam urobili zopár fotiek. Zdroj: TV Markíza

Pózovali niekoľko minút uprostred cesty a pohybovali sa v tuneli ako na korze.

Staršiu generáciu to nenadchlo, mladí nevedia, čo so sebou. Fenomén 21.storočia selfie mánia neutícha. Zvečniť sa s mobilom v meste alebo na káve už nie je pre väčšinu mladých in. Pre selfie vyhľadávajú hrozivé miesta a mnohokrát riskujú život. Najnovšie upozorňujú na nebezpečenstvá selfie v tuneli diaľničiari.


Dvojica Slovákov zastavila v tuneli za plnej prevádzky, nie pre poruchu na vozidle, ale aby si spravili fotku. Pózovali niekoľko minút uprostred cesty a pohybovali sa v tuneli ako na korze.

"Tunel je súčasťou diaľnice. Vodičov upozorňujeme, aby v núdzových zálivoch zastavovali iba v mimoriadnych situáciách. Núdzové zálivy slúžia iba pre automobily v núdzi. Kedykoľvek zastaví motorista v tuneli, rozbliká sa svetelná signalizácia a tunelových špecialistov upozorňuje, že sa deje niečo mimoriadne. Znamená to, že obmedzuje ďalších účastníkov cestnej premávky," vysvetľuje zástupca NDS.

Dopravný expert si o mladých, ktorí sa fotili v tuneli, tiež myslí svoje. "Myslím si, že tí chlapci sa veľmi nudia a vôbec nerozmýšľajú nad tým, čo sa všetko mohlo stať. Mali by im zobrať vodičáky minimálne na päť rokov a dať im veľkú pokutu. Keby sa to stalo v zahraničí, tak idú do basy.

Tím amerických a indických vedcov zverejnil štatistiku smrteľných zranení, ktoré zavinili selfie. V roku 2014 zomrelo pri fotení selfičiek 15 ľudí o rok neskôr ich bolo už 39 a v roku 2016 až 73. Najčastejšou príčinou bol pád z výšky.

TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Selfie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.