Ako cez kopirák. Nepoučiteľného vodiča dvakrát za sebou chytili na mol opitého

Polícia ho obvinila z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a z marenia výkonu úradného rozhodnutia.
Zdroj: TV Markíza

Podľa dopravného psychológa je to chronický alkoholik a musel opitý šoférovať už viackrát.

Nepoučiteľný vodič, ktorého policajti dvakrát po sebe chytili šoférovať opitého, skončil na psychiatrii. Odviedli ho tam policajti, ktorí si s ním už na Obvodnom oddelení nedokázali poradiť. Sudca ho preto potrestať nemohol.

Ten istý scenár ako cez kopirák. Emila (55) po dvoch dňoch policajti opäť zavreli do cely policajného zaistenia. V piatok ráno za jazdu pod vplyvom alkoholu dostal trest a večer ho znova chytili šoférovať opitého a bez vodičák.

Polícia ho obvinila z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a z marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Na obvodnom oddelení tak prespal až päť nocí. V pondelok ho mali predviesť pred sudcu, skončil ale na psychiatrii. Odviedli ho tam policajti, pretože v cele vraj začal vystrájať a ničiť jej vybavenie.

Ošetrujúci lekár ho ale z nemocnice ráno na súd už nepustil. Policajti preto namiesto obvineného na Okresný súd priniesli len potvrdenie o tom, že pacient nie je schopný výsluchu.

Sudca tak nemal inú možnosť ako takzvané superrýchle konanie zastaviť a muža prepustiť na slobodu a termín hlavného pojednávania nariadil na 6. marec 2018.

Podľa dopravného psychológa je to chronický alkoholik a musel opitý šoférovať už viackrát. Riziko si pritom neuvedomoval. Obrovským šťastím je, že nespôsobil nehodu. Raz ho chytili len preto, že s autom skončil na ostrovčeku pred kruhovým objazdom a o dva dni naňho len náhodne na ceste natrafila policajná hliadka. Zakaždým nafúkal takmer tú istú hodnotu tri a pol promile.

Zatiaľ nie je isté, či muža z nemocnice do budúceho týždňa prepustia a či ho sudca napokon pošle aj za mreže.


PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti