Vo Veľkej Mači v čase vraždy fungovalo 30 kamier: Vrah sa im ale mohol vyhnúť

Zásielky na pošte.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Polícia vypočula už takmer všetkých susedov, ktorí si minulý týždeň od stredy večera do nedele mohli niečo podozrivé všimnúť.

Na vražde novinára Jána Kuciaka a jeho družky Martiny Kušnírovej sa podieľajú aj zahraniční experti. Vyšetrovatelia skúmajú nielen dáta z mobilov a počítačov, ale aj záznamy z kamerového systému v obci Veľká Mača.

Polícia však pracuje aj s verziou, že do novinárovho domu sa vrah alebo vrahovia mohli dostať bez povšimnutia kamier.

Miesto činu vo Veľkej Mači obsadili aj v utorok vyšetrovatelia a kriminalistickí experti. Opäť prehliadali vnútro domu zavraždeného páru a hľadali čokoľvek, čo by pomohlo objasniť úkladnú dvojnásobnú vraždu. Polícia priznala aj spoluprácu s Europolom, v prípade, že by mali problém dostať sa do novinárovho mobilu či počítača, rátali so záložným plánom.

„Nevedeli sme totižto, či dokáže náš expertízny ústav prelomiť nejaké ochranné prvky týchto zariadení, a ak by to bol problém, tak v tom okamihu boli pripravení komunikovať a poslať sem aj tímy z Haagu," povedal policajný prezident Tibor Gašpar.

Obec také množstvo policajtov a vyšetrovateľov ešte vo svojej histórii nezažila, hlavné križovatky Veľkej Mače sú pritom už dlhšie pod drobnohľadom 30-tich kamier, dáta z minulého týždňa už skúmajú policajní experti. „Určite tú dobu kamery zaznamenávali a boli funkčné," potvrdil starosta obce.

Polícia teraz skúma, či vraha vôbec niektorá z kamier mohla zachytiť. Systém totiž monitoruje iba dôležité uzly okolo hlavnej ulice.

Modernému kamerovému systému vo Veľkej Mači sa dá aj veľmi jednoducho vyhnúť a to tak, že vrah alebo vrahovia mohli prísť na ulicu, kde býval novinár s družkou od neďalekého lesa.

„Nevylučujem, že ak sa chce niekto priblížiť k obci, tak dá sa aj cez chotár, lebo všade tie kamery nemáme," vysvetlil starosta.

Polícia vypočula už takmer všetkých susedov, ktorí si minulý týždeň od stredy večera do nedele mohli niečo podozrivé všimnúť. Pani Anna je dôchodkyňa, ktorá trpí nespavosťou a zobudí ju akýkoľvek ruch na ulici. Býva hneď oproti domu Jána s Martinou.

Podozrivý zvuk, výstrel či krik nezačula ani pani Mária, ktorá býva hneď vedľa domu, kde dvojicu zavraždili ani ona, ale polícii nedokázala nijako pomôcť.

Mladý párik bol podľa susedov na dedinské pomery až príliš dôverčivý, dokonca pani Anna sama prišla za Martinou a povedala jej, aby sa zamykala, oni to vraj vo zvyku pred tým nemali. „Uličné dvere stále mali otvorené, len na noc zamykali alebo, keď išli preč," hovorila Anna.

Vrah sa ani podľa tretej susedy do domu nedobíjal, dvere vraj návštevám väčšinou otvárala Martina. Nech to bol ktokoľvek polícia skúma aj to, či ho obete poznali, alebo či ho očakávali ako návštevu, prípadne, či na nich úplne cudzia osoba zahrala dokonalé divadlo pri dverách len preto, aby sa dostala dnu a budúcnosť mladého páriku v momente zničila dvoma presnými ranami. 


VEĽKÁ MAČA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti