Viliam Jasaň reagoval na informácie o jeho prepojení s talianskou mafiou

Viliam Jasaň
Viliam Jasaň Zdroj: TASR

Ako Jasaňova asistentka pracovala aj Mária Trošková, zoznámiť ich mal práve Vadala.

V poslednom článku, na ktorom pracoval zavraždený novinár Ján Kuciak, sa spomínalo aj meno bývalého poslanca Smeru Viliama Jasaňa a jeho kontakty na talianskeho podnikateľa Antonina Vadala podozrivého z prepojenia na kalábrijsku mafiu. Jasaň momentálne pôsobí ako šéf krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády. 

Viliam Jasaň, ktorý má bezpečnostnú previerku PT - prísne tajné - reagoval na situáciu pre denník Plus 1 deň takto:„Nebol som napojený na žiadnu taliansku ani inú mafiu, ani som netušil, že tu nejaká je. Na všetky nepodložené ohovárania a urážky budem reagovať cez právnikov."

Viaceré média upozornili aj na prepojenie talianskeho podnikateľa s hlavnou štátnou radkyňou a bývalou asistentkou premiéra Roberta Fica Máriou Troškovou, ktorá pracovala aj ako Jasaňova asistentka. Tú by mala už v najbližších dňoch vypočuť polícia.

Zapletení s talianskymi podnikateľmi na východe mali byť podľa novinára Toma Nicholsona aj poslanec Stanislav Kubánek a Peter Chudík, ktorý bol od roku 2002 prešovským županom, vlani však už vo voľbách neuspel.

"...Absolútne nepoznám žiadneho pána Vadalu, či ako sa volá, neviem, o koho ide. Tvrdo sa ohradzujem proti tomu, čo napísal Tom Nicholson, nemám s tým nič spoločné. Zvažujem trestnoprávne kroky," povedal Kubánek.

"...Nepoznám taliansku mafiu, nepoznám pána Vadalu. Budem zvažovať trestné oznámenie pre krivé obvinenie," reagoval Chudík.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti