Žitňanská: Je neprijateľné, aby na úrade vlády pôsobili ľudia, ktorí môžu byť v kontakte s mafiou

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.
Zdroj: TASR

Na otázku TV Markíza, či zvažuje demisiu alebo či Most-Híd ostatne v koalícii, neodpovedala.

Je absolútne neprijateľné, aby na Úrade vlády SR pôsobili ľudia, ktorí môžu byť v kontakte s mafiou. To je absolútne zásadná otázka. Vyhlásila to v stredu ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka vládnej strany Most-Híd Lucia Žitňanská.

Žitňanská sa zúčastnila úvodu prezentácie hodnotiacej správy o stave justície na Slovensku v priestoroch vládneho hotela na Bôriku v Bratislave. Uviedla, že má pocit, že z jej úst by malo po dvoch dňoch zaznieť pár slov súvisiacich s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

„V prvom rade chcem povedať, že myslím, že všetkým nám úprimne záleží na tom, aby vražda novinára a jeho priateľky bola dôsledne a dôveryhodne vyšetrená," povedala ministerka a podpredsedníčka vlády. To môžu podľa nej urobiť len vyšetrovatelia pod dohľadom prokuratúry.

„Nie politici majú vyšetrovať, ale vyšetrovatelia a polícia má vyšetrovať," uviedla s tým, že o výsledkoch vyšetrovania by mali informovať vyšetrovatelia a prokuratúra. „Kvôli dôveryhodnosti procesu, pretože myslím, že všetci musíme uveriť tomu, že sa urobilo všetko preto, aby táto vražda bola vyšetrená," vysvetlila.

„Je absolútne neprijateľné, aby na Úrade vlády SR pôsobili ľudia, ktorí môžu byť v kontakte s mafiou. To je absolútne zásadná otázka," zdôraznila Žitňanská, podľa ktorej Most-Híd dnes bude rokovať o súčasnej politickej situácii. Na otázku TV Markíza, či zvažuje demisiu alebo či Most-Híd ostatne v koalícii, neodpovedala. Dodala však, že "chcú o tom najprv rokovať v strane."

BRATISLAVA/TASR, mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lucia žitňanská

Dôležité udalosti