Takmer tri roky pracovala po boku premiéra bez akejkoľvek bezpečnostnej previerky

Mária Trošková
Zdroj: TV Markíza

Previerku, a to hneď toho najvyššieho stupňa, získal ale komunista a podnikateľ Viliam Jasaň. Trošková aj Jasaň nateraz vo funkciách skončili.

Dve ústredné postavy príbehu o údajnom prepojení mafie a vlády nateraz vo funkciách skončili. Tvrdia, že aspoň do vyšetrenia prípadu vraždy investigatívneho novinára. Premiér je tak oddnes bez svojej asistentky a Slovensko bez šéfa kancelárie Bezpečnostnej rady.

Zdroj: TASR

Mária Trošková. V minulosti asistentka ministra hospodárstva Pavla Ruska, neskôr pracovníčka kancelárie premiéra Fica. Medzitým ale spoločníčka talianskych podnikateľov vo firme GIA MANAGEMENT.

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Viliam Jasaň. Bývalý člen KSS, potom SDĽ, dnes Smeru. A najmä - bývalý spolumajiteľ firmy Prodest, ktorú neskôr ovládli tí istí Taliani.

Obaja - Trošková aj Jasaň sa z úradu vlády sťahujú. Po zverejnení informácií o údajnom kriminálnom pozadí ich obchodných partnerov. Informácie získal a plánoval publikovať zavraždený novinár Ján Kuciak.

"Ich smrť nami otriasla rovnako ako celou slovenskou verejnosťou. Spájanie našich mien s týmto ohavným činom niektorými politikmi či médiami je absolútne za čiarou. Kategoricky odmietame akúkoľvek súvislosť s touto tragédiou. Keďže však sú naše mená zneužívané v politickom boji proti predsedovi vlády Robertovi Ficovi, rozhodli sme sa až do vyšetrenia tohto prípadu opustiť svoje pracovné pozície na Úrade vlády SR," uviedli vo vyhlásení.

Ďalej v ňom vyjadrili úprimnú sústrasť rodinám novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Mária Trošková má blízko k premiérovi. V jeho kancelárii pracovala skoro tri roky. Sprevádzala ho na väčšine služobných ciest. Bez akejkoľvek bezpečnostnej previerky. Previerku, a to hneď toho najvyššieho stupňa, získal ale komunista a podnikateľ Viliam Jasaň. Šéfoval kancelárii bezpečnostnej rady štátu.

Bezpečnostné previerky má na starosti Národný bezpečnostný úrad. Ten sa ku konkrétnym osobám odmietol vyjadriť. Podľa zverejnených informácií úrad previerku Viliama Jasaňa po odhalení jeho podnikateľských aktivít znova otvoril.

Vražda autora reportáže o údajnom prepojení vlády a mafie tak popri iných otáznikoch vyvolal aj vážne pochybnosti, ako a či vôbec sú chránené najtajnejšie informácie v našom štáte.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Tomáša Veleckého:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti