Fico s miliónom na stole nahneval Slovákov. Internet zaplavili pobúrené reakcie

Milión eur ako odmena za informácie o vražde.
Zdroj: TV Markíza

Ako je možné, že Robert Fico môže len tak milión eur z našich daní ponúknuť ako odmenu, sme sa nedozvedeli.

Na mafiánov mafiánskymi praktikami. Tridsať kilogramov bankoviek na úrade vlády nahnevalo viacerých Slovákov. Internet zaplavili pobúrené reakcie. Premiérov nápad, ako vypátrať páchateľa úkladnej vraždy, bol prinajmenšom netradičný.

To, čo sa bežnému smrteľníkovi nikdy v živote nepodarí, premiér zariadil šmahom ruky. Stačil mu jeden telefonát a na stole úradu vlády mal razom milión eur v bankovkách. A to pritom Robertovi Ficovi nemusel nikto siahnuť ani na jeho osobné účty.

Premiér Fico na úrad vlády priniesol 15-tisíc bankoviek, ktoré dokopy vážili 30 kg, čo je zhruba hmotnosť jedného predškoláka.

„Peniaze boli včera za prísnych bezpečnostných opatrení prevezené na úrad vlády. Celú transakciu zabezpečovala štátna pokladnica v spolupráci s ministerstvom vnútra a komerčnou bankou. Po skončení tlačovej besedy boli prevezené naspäť do banky," uviedla Alexandra Gogová, hovorkyňa Ministerstva financií SR.

Štátna pokladnica hotovosť nedrží, peniaze má uložené vo viacerých komerčných bankách. Ako je možné, že Robert Fico môže len tak milión eur z našich daní ponúknuť ako odmenu, a ako sa v tejto výnimočnej situácii postupuje, sme sa už nedozvedeli. Ide totiž o bankové tajomstvo.

„Ak by som to chcel úplne odľahčiť, povedal by som, že to znamená, že sa niečo naučil aj od Igora Matoviča, ktorý prišiel v minulosti s dvanásť násobkom tejto sumy. Je to štandardná vec vo svete? V takejto situácii, za takýchto vážnych okolností, si nemyslím že toto je štandardná vec," myslí si politológ Pavol Baboš.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.