Ján Hoľko, pravá ruka Andreja Danka, taktiež obchodoval s Vadalom

Generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva obrany Ján Hoľko.
Zdroj: TASR

Generálny tajomník Služobného úradu na ministerstve obrany ale tvrdí, že firma talianskeho ponikateľa ho podviedla.

Novinári naďalej pokračujú v pátraní ohľadom možných prepojení slovenských politikov na taliansku mafiu. Kontakt s podnikateľom Antoninom Vadalom, ktorého okrem iných včera zadržala polícia, mala aj firma Jána Hoľka. Ten v súčasnosti pôsobí na mininisterstve obrany a zastáva pozíciu generálneho  tajomníka Služobného úradu rezortu. Zároveň je považovaný za pravú ruku šéfa SNS Andreja Danka a tiež za tieňovú eminenciu ministerstva obrany.

Samotný Hoľko potvrdil informáciu, že jeho firma Sofos a jedna z Vadalových spoloční spolu obchodovali. Vylúčil však, že by mal s talianskym podnikateľom priateľské vzťahy. Práve naopak. Jeho firmu vraj Vadalova spoločnosť podviedla.

"Vylučujem akékoľvek priateľské vzťahy s uvedeným pánom. Opak je pravdou. Spoločnosť Sofos bola podvedená a oklamaná firmou uvedeného pána pri nákupe výpočtovej techniky. Pohľadávka od firmy uvedeného pána bola zo strany firmy Sofos vymáhaná a tovar vrátil. Uvedenú skutočnosť preveril v danom čase aj Daňový úrad v Košiciach. Žiadny kontakt s uvedeným pánom neudržiavam a dôrazne to odmietam," stanovisko generálneho riaditeľa Služobného úradu Ministerstva obrany Jána Hoľka poskytla hovorkyňa rezortu Danka Capáková.  

Podľa informácií Aktuality. sk, to mal byť práve Hoľko, kto zoznámil Vadala s Viliamom Jasaňom, ktorý sa v Kuciakovom článku tiež spomínal ako jeden z dôležitých hráčov údajného zneužívania eurofondov. Stretávať sa mali v roku 2014 vo viacerých firmách, vrátane spomínanej spoločnosti Sofos.

Viliam Jasaň sa spolu s Máriou Troškovou, poradkyňou premiéra Fica, dočasne vzdali svojich funkcií.

Podľa dennikan bol Hoľko v roku 2012 asistentom poslanca Jasaňa. Neskôr bola jeho asistentkou aj Mária Trošková.

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Antonino Vadala

Dôležité udalosti