Talianov, ktorých zadržali v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka, prepustili

Tibor Gašpar na policajnej razii v dome na  Kavarnianskej ulici v Michalovciach.
Zdroj: TASR

Ešte vo štvrtok polícia zaistila v súvislosti s vraždou sedem osôb. Po uplynutí zákonnej lehoty sú späť na slobode.

V noci z piatka na sobotu prepustili všetkých siedmich Talianov, ktorých zadržali v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Podľa našich informácií sa tak stalo medzi 23.00 h a 1.00 h, teda v čase, keď bol jeden zo zadržaných v nemocnici. Konkrétne išlo o Sebastiana Vadalu, ktorý sa v policanej cele sťažoval na bolesti hrudníka. Lekári na základe vyšetrení určili, že ho nehospitalizujú.

Informáciu o prepustení potvrdilo aj prezídium policajného zboru. "Vyšetrovateľ v zákonnej lehote (48 hodín), ktoré má k dispozícii, preveroval a zisťoval skutočnosti potrebné na vznesenie obvinenia. Po lehote 48 hodín boli osoby zo zadržania prepustené," uvádza sa v stanovisku. Bližšie informácie polícia neposkytla. Dá sa však predpokladať, že v súvislosti s vraždou nikoho neobvinili.


Medzi zadržanými boli Antonino Vadala (42), Sebastiano Vadala (45), Bruno Vadala (40), Diego Roda (62), Antonio Roda (58,) Pietro C. (26) a Pietro C. (54).

O Antoninovi Vadalovi médiá v posledných dňoch od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice infomovali, že má údajne blízko k talianskej mafii 'Ndrangheta.

Policajný európsky úrad Europol skupinu priradil k najbohatším a najmocnejším zločineckým organizáciám na celom svete vôbec.

Práve o väzbách 'Ndranghety so slovenskými politikmi pripravoval článok zavraždený novinár Kuciak.

KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.