Domáce

Zajtra nebudú oblievať len kupači, ale aj počasie

dazdnik.jpg
Zajtra nás čaká mrholenie a slabý dážď Zdroj: shuterstock.com

Pršať by malo najmä popoludní.

Družica

Frontálny systém postupoval cez Slovensko netradične z východu smerom na západ a je spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa presunul severovýchodne od nášho územia. Súčasne sa nad južnou a západnou Európou nachádzajú ďalšie oblasti nízkeho tlaku vzduchu, a preto sa počasie u nás nezmení ani zajtra.

Zrážky

Vzduch, ktorý k nám prúdi je vlhký morský, takže sa v ňom budú tvoriť zrážky vo forme prehánok alebo búrok. Aj zajtra platí, že ich očakávame najmä v popoludňajších hodinách a častejšie zaprší nad západným Slovenskom.

Teploty

Ani teploty nás zajtra ničím neprekvapia, pretože zostane teplo a naše územie sa bude stále nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov.


Vietor

Vietor bude zajtra fúkať rýchlosťou okolo 10, na juhozápade až okolo 25 kilometrov za hodinu, čo je sila slabého až dosť čerstvého vetra a zafúka k nám opäť prevažne od juhu až juhovýchodu.

Doprava

Zajtra je sviatočný deň, takže doprava by nemala byť zhustená, no ak sa vyberiete na cesty v skorých ranných hodinách, môže vás na cestách čakať lokálna hmla. Cez deň sa budú tvoriť prehánky alebo lokálne búrky, tak pre istotu radšej spomaľte!

Noc

Aj dnešná noc bude spočiatku oblačná a miestami budú ešte doznievať aj prehánky alebo búrky. V priebehu noci sa oblačnosť zmenší a obloha sa vyjasní. Teplota do rána poklesne na desať až štyri stupne, na severe sa ochladí len na jeden stupeň.

Predpoveď na zajtra

Na západe bude spočiatku polojasno, ale okolo poludnia oblačnosť pribudne a na viacerých miestach sa budú tvoriť prehánky. Ojedinele sa môže vyskytnúť aj búrka. Najvyššia denná teplota vystúpi na 17 až 20 stupňov.

Na strednom Slovensku bude prevládať premenlivá, prevažne veľká oblačnosť, a prehánky alebo lokálne búrky sa budú aj tu tvoriť najmä popoludní. Na severe sa bude teplota pohybovať od 13 do 16 stupňov, na juhu vystúpi zhruba do 19 stupňov.

Aj na východe rátajte s tým, že tak ako sa bude vzduch cez deň postupne otepľovať, tak budú aj lepšie podmienky na tvorbu prehánok, prípadne lokálnych búrok, ktoré aj tu očakávame najmä v popoludňajších hodinách. Teplota vystúpi na 14 až 19 stupňov.

Hory

Aj na horách bude zajtra oblačnosť premenlivá a popoludní z nej aj miestami spŕchne alebo sa vyskytnú lokálne búrky. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba päť stupňov.

Bio

Bio-predpoveď zostáva na trojke, a to je mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

Premenlivé aprílové počasie bude pokračovať aj v ďalších dňoch. Vzduch bude vlhký a teplý takže sa stále môžu tvoriť prehánky alebo aj búrky, a to najmä popoludní. Zostane teplo a teplota sa bude pohybovať od 16 až do 24st.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.