Vyspovedali sme podnikateľa Bödöra. Má blízko ku Gašparovi a písal o ňom Kuciak

Podnikateľ Norbert Bödör nám hneď na úvod odmietol akúkoľvek spojitosť s tragédiou.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Články Jána Kuciaka sú pre vyšetrovateľov odrazovým mostíkom.

Pochybnosti o objektívnom vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy sa kopia zo všetkých strán. Generálny prokurátor hovoril o školáckych chybách. Opozícia si nevie predstaviť, že vyšetrovateľom šéfuje policajný prezident Tibor Gašpar.

Práve jeho Ján Kuciak spájal vo svojich článkoch so zvučnými menami nitrianskych podnikateľov a ich podozrivých transakciách.

Články Jána Kuciaka sú pre vyšetrovateľov odrazovým mostíkom no, zdá sa, že podľa generálneho prokurátora si svoju prácu nerobia tak, ako majú. Mariána Kočnera, ktorý, napríklad Kuciakovi povedal, že nájde akúkoľvek špinu na jeho rodinu, ani len nevypočuli a to je podľa Jaromíra Čižnára vážny prešľap.

Opozícia si nevie predstaviť že vyšetrovateľom šéfuje Tibor Gašpar, ktorý má blízko k podnikateľom bödörovcom z Nitry, o ktorých Kuciak kriticky písal.

„Bödör sa o ňom medzi svojimi priateľmi a podnikateľmi vyjadruje ako o svojom otrokovi. Pritom Ján Kuciak o Bödörovi napísal tri rozsiahle články, ktoré ho v podstate prepájajú s organizovaným zločinom," povedal poslanec Igor Matovič.

Zavraždený novinár sa počas svojej kariéry venoval množstvu pálčivých tém. V spojitosti s nitrianskym podnikateľom Bödörom rozoberal podozrivú dotáciu pre luxusný hotel pod Zoborom.

Podnikateľ Norbert Bödör nám hneď na úvod odmietol akúkoľvek spojitosť s tragédiou. Kuciakov článok o zvláštnych transakciách a dotáciách ho vraj nijako neznepokojil.

„Moje vyjadrenie je také, že my sme nikdy spolu nekomunikovali, to by asi aj stačilo," uviedol podnikateľ.

„Pre mňa je absolútne nepredstaviteľné, že by ktorýkoľvek z našich reportérov chcel uverejniť článok bez toho, aby oslovil dotknuté strany," oponuje šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy.

Redakcia si však myslí, že aj napriek kritickým článkom Jána Kuciaka si polícia v takejto situácii nedovolí akokoľvek manipulovať s vyšetrovaním úkladnej dvojnásobnej vraždy.

„Veríme, že je tam množstvo dobrých policajtov," povedal Bárdy.

Viac v reportáži Braňa Tomagu:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti