Ozval sa ďalší bývalý diplomat: Nikdy nikto nevedel, akú úlohu mala Trošková na stretnutiach

Mária Trošková
Mária Trošková Zdroj: TV Markíza

Rastislav Mojto prichádzal do kontaktu s Máriou Troškovou počas stretnutí V4.

Ozval sa ďalší bývalý diplomat. Ešte v stredu Ondrej Gažovič, ktorý pracoval pred rokom ako diplomat v Berlíne, upozornil, že na stretnutia s Angelou Merkelovou sa zúčastnila aj Mária Trošková. Malo sa tak udiať aj navzdory nemeckým diplomatom.

„Nie je príjemné byť na druhej strane telefónu, keď vám nemeckí diplomati naznačujú, že so zložením vašej delegácie majú problém. Nie je to príjemné, najmä keď chápete, že majú pravdu. Najmenej príjemné je to vtedy, keď viete, že Úrad vlády SR odmieta cúvnuť," opísal situáciu Gažovič.

Trošková väčšinou len sedela

Teraz sa ozval aj ďalší bývalý diplomat Rastislav Mojto, ktorý s Máriou Troškovou taktiež prišiel do kontaktu. Počas svojej práce v Budapešti sa s ňou stretával hlavne na stretnutiach V4.

„Nikdy nikto nevedel, akú úlohu tam mala. Väčšinou len sedela, pozorovala, ale nezapájala sa," povedal Mojto pre Denník N.

Denník ďalej pripomína, že takýchto stretnutí sa popri lídroch krajín zúčastňujú ministri, štátni tajomníci alebo odborníci na danú oblasť.

„Ak by sa tam chcel dostať niekto, kto do hierarchie nezapadá, tak hosťujúca strana to slušne dá vedieť, že sa tam nehodí. Ale to sa nemusí ani odkomunikovať, pretože v diplomacii je to každému jasné," dodal Mojto.

„Mária Trošková bola zamestnankyňou kancelárie predsedu vlády. Na základe tejto pozície bola členkou delegácií na viacerých medzinárodných stretnutiach tak, ako je to štandardné aj pri iných predstaviteľoch štátu či vlády," okomentoval situáciu pre Denník N Úrad vlády.

Prečo Máriu Troškovú spájajú s mafiou

Mária Trošková mala podnikať s Antoninom Vadalom, ktorý pôsobí na Slovensku a je spájaný s údajnou talianskou mafiou. Hlavná štátna radkyňa bola od augusta 2011 do júna 2012 spoločníčkou a spolumajiteľkou firmy GIA Management, ktorú zakladala s Vadalom.

Neskôr pracovala ako asistentka poslanca Viliama Jasaňa, zoznámiť ich mal práve Vadala. Naposledy pôsobila ako hlavná štátna radkyňa na Úrade vlády SR. Funkcie sa napokon vzdala, pokiaľ sa nevyšetrí vražda novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.


BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mária trošková

Dôležité udalosti