Bolesti počas PMS zaženiete dvomi výživovými doplnkami

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Odborník povedal aj jasný názor, či môžu citróny ovplyvniť menštruáciu.

Predmenštruačný syndróm nie je príjemná vec. Každá z nás to prežíva inak, pretože telo na túto každomesačnú zmenu reaguje inak. Niektoré z nás to prežijú bez bolesti, iné zase majú také boloesti, že ani lieky nezaberajú.

Lekár Igor Bukovský odporúča doplniť do stravy dva výživové doplnky - denne 2 000 jednotiek vitamínu D a týždeň pred začiatkom menzesu každý deň zjesť asi 200 mg horčíka. "Zlepšuje účinok vitamínu D a má priaznivý účet na kŕče a bolesti," vysvetlil.

TIP: Máte svoje dni? Tu sú rady, ako ich bezbolestne prežiť

Jedna z diváčok sa v pravidelnej rubrike poculsomze@markiza.sk pýtala, či môžu citróny ovplyvniť menštruačný cyklus, napríklad ho oddialiť. Odpoveď lekára bola jednoznačná. Je to mýtus. Citrónová voda alebo konzumácia týchto citrusových plodov nepomáha oddialiť pravidelný mesačný cyklus.

Zápcha a vláknina

V pravidelnej teleránovej rubrike o novinkách zo sveta zdravia sa venoval aj zápche, ktorú riešia ženy aj pri držaní diét napr. bilekovinových. 

"Zmenšujete porcie a telo dostane menší objem jedla na spracovanie. Ak nasadíte vlákninu a nezaberie, buďte trpezlivé. Vláknina vám nemusí hneď pomôcť s vašim problémom. Musíte ju prijímať dlhodbo, aby zmenila črevnú mikrobiotu," vysvetlil.BRATISLAVA/Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti