Kľúčový svedok proti mafii z Dunajskej Stredy prehovoril o vražde obávaného bossa

lehelsud_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Lehela Horváta aj jeho syna poslala sudkyňa do väzby za to, že údajne zbili manželku a pohodili ju levom.

Muž, ktorý údajne aj so svojím synom zbil manželku a potom ju pohodil k levovi, sa vo štvrtok (8.3.) za asistencie mnohých kukláčov postavil pred sudkyňu. Kľúčový svedok Lehel Horváth, vďaka ktorému policajti rozbili dunajskostredské podsvetie, tvrdil, že bolo všetko inak.

Lehel Horváth bol strážený zo všetkých strán. Spútané ruky aj nohy mal pre obvinenie z bitky svojej manželky, pri ktorej mu údajne asistoval syn z predchádzajúceho manželstva.

Nevládnu ju mal pohodiť svojmu levovi do klietky. Keď jej ale levica Simba nič nespravila, mali ju naložiť do auta a vysadiť o 5 kilometrov ďalej, neďaleko domu jej matky. Obvinený muž sa ale na súde bránil.

„Všetko je to klamstvo. Moja manželka je nepríčetná, pije, berie lieky a medzitým pije," povedal.

Na súde to bolo ako na hojdačke. Lehela Horváta aj jeho syna postupne kukláči nosili a aj odprevádzali z pojednávacej miestnosti. Kým mladší Tibor bol vo vnútri len necelých desať minút, jeho otec Lehel sa obhajoval pred sudkyňou viac než hodinu a pol.

Hovoril aj o tom, že ťažké zranenia mohla spôsobiť žene levica, ktorá na ňu spadla. Vypustiť z klietky ju mala práve ona a to v čase, keď bol v miestnosti aj jej nevlastný syn. Potom sa vraj strhla hádka. Lehel Horváth tvrdil, že žena chytila do ruky nôž a útočila na jeho syna. Levica znervóznela a na syna sa vrhla - práve Lehel to mal celé zachraňovať.

„Chcela ublížiť synovi nožom, vypustila leva," tvrdil. Ešte sa posťažoval, že je to všetko účelové, pretože so synom podali trestné oznámenie za korupciu. Nič z toho mu ale nepomohlo. 


Lehel Horváth sa tak dostal do väzby za domáce násilie. Muž, ktorý je kľúčovým svedkom a vďaka jeho výpovediam skončila dunajskostredská mafia, žije na rozsiahlom pozemku v Čótfe. Policajti tam už vykopali 4 telá zavraždených ľudí.

On sám sa pre portál Parameter.sk priznal, že zabil obávaného bossa Šátora, ostatným médiám sa vyhýbal. Nám dnes ale túto informáciu potvrdil.

Keďže obvinení podali sťažnosť na dnešný verdikt súdu, o ich ďalšom osude bude rozhodovať kraj.

DUNAJSKÁ STREDA/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lehel Horváth

Dôležité udalosti