Piešťanský gynekológ skončil v putách. Mužovi a jeho rodine sa vyhrážal likvidáciou

Gynekológ svoje skutky oľutoval.
Zdroj: TV Markíza

Je obžalovaný z pokračovacieho prečinu nebezpečného vyhrážania.

Gynekológa piešťanskej nemocnice vzala polícia rovno zo služby v putách. Lekár sa údajne vyhrážal mužovi aj jeho rodine likvidáciou. Sudca v piatok (9.3.) lekára v superrýchlom konaní odsúdil.

Gynekológa predviedli pred sudcu z policajnej cely. Zadržaný bol 48 hodín. Je obžalovaný z pokračovacieho prečinu nebezpečného vyhrážania. Marcel lekárove vyhrážky vo forme sms správ a telefonáty najprv nebral príliš vážne, no gynekológ vraj hrozby stupňoval.

„Strach najviac začal vtedy, keď začal pán doktor útočiť na moju rodinu a to na moju manželku a deti. Vyhrážal sa smrťou, zahrabaním pod zem," uviedol poškodený. Marcel sa s manželkou mali stať krstnými rodičmi bábätka, ktoré čakali ich rodinní príslušníci, bohužiaľ, dieťatko sa narodilo mŕtve.

„Pán doktor si dal súvislosť , že sme blízki rodinní príslušníci a jednoducho sa mi začal vyhrážať, že som udavač, že toto som nemal robiť," vysvetlil poškodený muž. Prípad mŕtveho bábätka, ktorého rodičia si myslia, že matka porodila mŕtve dieťa len preto, že prenášala týždeň s veľkými bolesťami a lekár ju vraj uisťoval, že všetko je v poriadku, rieši polícia ale i Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Gynekológ vyhrážky oľutoval. Doteraz viedol riadny život a tak mu trestným rozkazom uložili peňažný trest 1200 eur. Uložili mu aj náhradný trest odňatia slobody vo výmere štyroch mesiacov pre prípad, ak by bol výkon peňažného trestu zmarený.

Oslovili sme aj vedenie nemocnice. K celému prípadu sa vyjadria až vtedy, keď budú mať v rukách súdne rozhodnutie. 


PIEŠŤANY/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti