Domáce

Čaká nás krásne počasie, aj keď občas zaprší

Včela na púpave - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Najviac zrážok však bude cez víkend.

Veľkonočný pondelok sa pomaly končí a s ním aj celé tohtoročné veľkonočné sviatky, ale školáci majú ešte aj zajtra prázdniny, takže o to viac by vás mohla zaujímať predpoveď počasia.

Družica

Momentálne je situácia taká, že najmenej oblačnosti je nad severnou a severovýchodnou Európou kde sa nachádza tlaková výš. Smerom na juh je rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá spôsobuje nepriaznivé počasie nielen nad Talianskom a Balkánom, kde vo vyšších polohách dokonca nasnežilo, ale napríklad aj nad Rumunskom, kde sú celé Veľkonočné sviatky záplavy.

Slovensko sa nachádza niekde uprostred týchto tlakových útvarov a preto máme veľmi nestále a premenlivé počasie.

Zrážky

Znamená to, že naďalej treba rátať so zrážkovou činnosťou, ktorá sa prejaví najmä poobede a to vo forme prehánok, alebo aj ojedinelých búrok, pri ktorých môže spadnúť do 10 - 15 mm zrážok. Najčastejšie to bude na západnom a strednom Slovensku.

Teploty

Čo sa týka teplôt, tak juhovýchodné až južné prúdenie do našej oblasti bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Zajtra sa teda Slovensko bude naďalej nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, pričom najteplejšie bude práve na juhovýchode.

Vietor

Dnes bolo veterno najmä na západe našej krajiny, kde v nárazoch vietor dosahoval rýchlosť napríklad v Piešťanoch až okolo 55 km/h. Zajtra bude fúkať prevažne od juovýchodu, ale mal by byť na väčšine územia pokojný, iba mierny, prechodne zosilnie iba pri búrkach.


Dnešný šibačkový deň bol polooblačný až oblačný, nechýbali ani prehánky a búrky, ale teploty boli príjemné a na viacerých miestach sa vyšplhali až na 19 stupňov.

Doprava

Zajtra sa začnete vracať domov z predĺženého víkendu, tak je možné že sa budú tvoriť na niektorých miestach kolóny. Okrem toho v ranných hodinách rátajte s lokálnymi hmlami, najmä popoludní zasa s búrkami, preto jazdite opatrne.

Noc

V noci budú spočiatku doznievať zrážky. Postupne sa však vyčasí a bude iba malá oblačnosť. Do rána sa ochladí na 10 až 3 stupne. nad ránom sa budú tvoriť ojedinelé hmly.

Pred nami je ešte jeden prázdninový deň, ale žiaľ, na počasie sa veľmi nespoliehajte, bude však opäť teplo.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku má byť postupne premenlivá veľká oblačnosť, z ktorej bude na viacerých miestach pršať, alebo sa najmä poobede vytvoria búrky. Teplota vystúpi na 18 až 22 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobne začne pribúdať od západu oblačnosť aj na strednom Slovensku. Aj tu rátajte s prehánkami, alebo aj búrkami. Teplota vystúpi na 16 až 21 stupňov.

Východné Slovensko

Najmenej oblačnosti aj zrážok čakajte zajtra na východe našej krajiny. Bude tam premenlivá oblačnosť s ojedinelými prehánkami, alebo búrkami. Bude tu aj najteplejšie a to 16 až 23 stupňov.

Hory

Na horách bude tiež pokračovať premenlivé počasie postupne s veľkou oblačnosťou a prehánkami, prípadne popoludňajšími búrkami. V nadmorskej výške 1 500 metrov sa oteplí na 8 stupňov.

Biopredpoveď

Žiadna výrazná zmena počasia na horách sa nekoná ani v stredu. Naďalej bude premenlivo oblačno so zrážkami. Zmení sa však biopredpoveď, zajtra nás bude ovplyvňovať slabá až mierna záťaž, čiže 2.

Predpoveď do soboty

Prílev vlhkého a teplého vzduchu do strednej Európy a teda aj na Slovensko bude pokračovať aj v ďalších dňoch. Preto má byť premenlivé počasie s prehánkami, občasným dažďom, prípadne s lokálnymi búrkami.

Najteplejšie má byť vo štvrtok, a to na juhu až do 25 stupňov. Najviac oblakov a zrážok zase čakajte v piatok a v sobotu.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.