Domáce

Takýchto polievačov by nechcel na Veľkú noc nikto

dom.png

Keď skončili, zostala škoda 10-tisíc. Keby však neprišli vôbec, bola by oveľa vyššia.

Oblievačov s hasičskými zásahovými hadicami si určite neželá na Veľkú noc do domu nikto. Hasiči v noci hasili požiar v dome rodiny z Tvrdošoviec. Pred ich príchodom sa tam odohrala poriadna dráma, pri ktorej pomáhali aj susedia. Vo vnútri totiž uviazla žena.

Horieť začalo v obývačke domu okolo pol jednej v noci. Na praskot okien sa zobudil majiteľ domu.


„Išiel som na záchod a počul som suseda ako kričí. Išli sme von a potom, že horí a že vo vnútri je hustý dym a on nevie vytiahnuť manželku," tvrdí sused. Majiteľovi domu pomáhal zo zadymenej izby ratovať manželku.

„Išli sme dnu a najprv sme ju nezbadali. Bol strašne hustý dym, vybehli sme von sa nadýchať a znovu sme sa vrátili a potom sme ju vytiahli von," opisuje muž záchrannú akciu

"Po príchode na miesto bolo zistené, že je silne zadymená obývacia miestnosť. Príslušníci museli zasahovať v autonómnych dýchacích prístrojoch. Miestnosti sme odvetrali a menšie ohniská uhasili. Obaja už boli vyvedení a do príchodu záchrannej služby im bola poskytnutá prvá pomoc," povedal zasahujúci hasič.

Zranení manželia sú hospitalizovaní v novozámockej nemocnici, 40-ročná žena je v umelom spánku a jej o dva roky starší muž utrpel popáleniny rúk a tváre.

Syn v noci doma nebol. Prišiel až keď mu zavolali, že sa stalo nešťastie. Rodine dnes pri odstraňovaní následkov požiaru pomáhali aj susedia. Škodu predbežne vyčíslili na 10-tisíc eur.

„ Nedávno robili fasádu, pred rokom-dvoma a bohužiaľ, takto to dopadlo," prezradil ešte sused.

Presná príčina požiaru je zatiaľ otázna. Polícia pracuje s dvomi verziami. Buď bola na vine horiaca sviečka alebo cigareta.

TVRDOŠOVCE/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.