Matúš, ktorý sa vyhrážal policajtom v Opoji, spoznal trest

Odsúdený Matúš Ščibranyi, ktorý sa vyhrážal policajtom.
Zdroj: Roman Ruttkay

Odsúdili ho za vetu: "Za smrť nášho človeka zomrie 10 policajtov."

Matúš Ščibrányi, ktorý sa vyhrážal policajtom po tragickej streľbe v Opoji likvidáciou, spoznal v utorok (13. 3.) trest. Okresný súd v Trnave ho poslal na 15 mesiacov do väzenia so stredným stupňom stráženia.

Rozsudok ešte nie je právoplatný, nakoľko prokurátor i obhajca sa odvolanie. O odvolaní bude rozhodovať krajský súd.

Mladík sa mužom zákona vyhrážal smrťou pri vlaňajšej decembrovej policajnej naháňačke. Všetko sa stalo pri pokuse o krádež auta. Muži zákona zastrelili údajného šéfa bankomatovej mafie Jána Golisa (†42). Mladý muž sa na polícii prihlásil sám a skončil za mrežami.

V piatok (15.12.) približne okolo 04.00 h, keď už miesto činu v Opoji policajti označili páskou, k nim prišiel muž. Na aute stiahol okienko a mužom zákona údajne povedal túto vetu, "za smrť nášho človeka zomrie 20 policajtov". Potom šliapol na plyn a ušiel.

Policajný prezident Tibor Gašpar mladého muža ešte v ten deň vyzval, aby sa im prihlásil sám, čo aj Ščibrányi spravil. Na políciu do Galanty prišiel okolo 15.00 h ešte v ten deň. Bolo to krátko predtým, ako ho chceli ísť zadržať.

Vyšetrovateľ vtedy mladíka obvinil z útoku na verejného činiteľa verbálnym spôsobom. Na základe rozhodnutia sudcu ho vyšetrovali za mrežami.

Pozrite si reportáž Romana Ruttkaya.TRNAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trnava

Dôležité udalosti