Vládna šaráda a Gašparovo odstúpenie: Vypočujte si emotívne slová rodičov zavraždeného páru

Rodiča zavraždeného Jána Kuciaka.
Rodiča zavraždeného Jána Kuciaka. Zdroj: TV Markíza

Jozef Kuciak a Zlatica Kušnírová prehovorili v mimoriadnej relácii TV Markíza.

V mimoriadnej relácii TV Markíza Politická kríza, sa moderátor Michal Kovačič rozprával aj s otcom zavraždeného novinára Jána Kuciaka Jozefom Kuciakom a matkou Martiny Kušnírovej Zlaticou Kušnírovou. Obaja majú výhrady k priebehu vyšetrovania a nedôverujú mu. Zhodujú sa v tom, že policajný prezident Tibor Gašpar by mal odstúpiť.


Jozef Kuciak priznal, že ho policajný prezident nahneval už v začiatkoch vyšetrovania s drogovou stopou. „Nahnevalo to asi každého normálneho človeka, ktorý Janka poznal. On nemal s drogami nikdy nič spoločné a ani o nich nepísal. Vždy sa venoval hospodárskej kriminalite. Podľa mňa to bolo jasné odvádzanie pozornosti od toho, čo sa vlastne deje."

Otec zavraždeného novinára uznáva, že venovať sa treba každej stope, no nechápe. „Ale ako to mohli považovať za možnú stopu, keď už museli vedieť, že smrť nastala v stredu a za stopu považovali niečo, čo sa stalo v piatok," dodáva.

Problém vidí najmä v tom, že v dnešnej dobe sociálnych sietí vznikajú veľmi ľahko konšpirácie na základe jediného slova. Spomenul aj nedávne vyjadrenia Roberta Fica. „Ešte keď si dovolí aj pán premiér vypustiť takú hlášku, že za všetkým je pán Soros, tak to už je, podľa mňa, ozaj úplne úbohé," skonštatoval otec.

Koniec Gašpara

Z doterajšieho priebehu vyšetrovania nemá dobrý pocit, no verí, že svetlo do prípadu by mohol priniesť medzinárodný vyšetrovací tím. Na získanie opätovnej dôvery však žiada odstúpenie Tibora Gašpara.

„Nech mi každý prepáči, ale už len fakt, že jeho švagor bol spomínaný v článkoch môjho syna, to hovorí samo," vyhlásil.

V podobnom duchu reagovala aj Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny. Ani ona nie je spokojná s priebehom vyšetrovania a tvrdí, že všetko v ňom je zmanipulované. Zároveň volá po odstúpení Gašpara.

„Podľa mňa nie je kompetentný takejto funkcie a ako profesionál zlyhal. Možno že je dobrý manažér, ale určite nie dobrý policajt s dobrým srdcom a čistým svedomím," okomentovala policajného šéfa smútiaca matka.

Pani Kušnírová sa zúčastňuje na protestoch a ďakuje celému národu, že bojujú s nimi.

„Ja tomu nedám pokoj, kým nepozriem vrahom a objednávateľom do očí. Nech už si o mne myslí každý, čo chce, aj na sociálnych sieťach, oni to nezažili," hovorí matka Martiny.

Nedôvera vo vyšetrovanie

Čo by mohlo smútiacim rodičom vrátiť dôveru vo vyšetrovanie a veria vôbec, že spoznajú vrahov?

„Rád by som veril, ale po poslednej šaráde, s tou takzvanou výmenou vlády, už neverím ozaj ničomu. Vždy som čakal, že sa nájde aspoň pár čestných ľudí, ale ako vidím, politika nie je o ničom inom, len o honbe za korytami a ziskami. Majú to aj v sľube, že sú tu na to, aby slúžili národu a ľuďom tejto krajiny, ale podľa mňa slúžia iba sami sebe a možno pár vlastným rodinným príslušníkom," uzavrel Jozef Kuciak.

„Ja tomu tiež veľmi neverím, ale dúfam, že aspoň máličko nám priblížia podrobnosti, ako to tam bolo a že nájdu vraha. Myslím však, že je tam malá nádej. Ale vždy ešte verím, že spravodlivosť, za ktorú Janko a Martina položili životy a preliali krv, sa nájde. Každý čestný človek, by mal v tomto mene pokračovať, aby my sme mali náplasť na naše rany a aby ostatní nemuseli prežívať to, čo teraz obe rodiny prežívame my. Každého by som touto cestou chcela vyzvať, nech stoja pri nás a akýmkoľvek spôsobom nám pomôžu a odhalia vrahov a ich nájomcov," ukončila reláciu Zlatica Kušnírová.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vládna kríza

Dôležité udalosti